Роз’яснювальна інформація з платниками податків станом на 21 лютого 2020 року


21.02.2020 14:24 387

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області:

«Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

27 лютого 2020 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Ларисою Сиромят на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році. Податкова знижка» за телефоном (04868) 3-49-00.

Центри обслуговування платників Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області працюють для бізнесу та громадян

Майже 2600 адміністративних послуг надано платникам податків за січень 2020 року у Центрах обслуговування платників Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області.

Найбільш запитуваною послугою є видача картки платника податків, за нею звернулось понад 1200 громадян.

Крім того, з початку року видано 217 довідок з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, 404 витяги з реєстру платників єдиного податку та 53 довідки про відсутність заборгованості, зареєстровано 271 книгу обліку доходів та книгу обліку доходів і витрат платниками єдиного податку.

Також зареєстровано 35 реєстраторів розрахункових операцій, 185 книг обліку розрахункових операцій та 30 розрахункових книжок.

  Для зручності відвідувачів у ЦОП оформлені тематичні та інформаційні стенди, є зразки заповнення звітності, заяв та друкована продукція, на відео екрані транслюється матеріал щодо роз’яснення податкового законодавства.

Відвідувачам надаються консультативні, інформаційні послуги та практична допомога у заповненні заяв, звітів, декларацій.

Звертаємо увагу, що фахівці Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області надають адміністративні послуги у чотирьох Центрах обслуговування платників за адресами: м. Чорноморськ (вул. Шевченка, 3), смт.Овідіополь (вул. Тараса Шевченка, 214), м.Білгород-Дністровський (вул. Московська, 18А) та м.Біляївка (вул. Костіна, 3- А).

Понад 383 млн грн спрямували до бюджетів всіх рівнів платники податків Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області

Наповнення державного та місцевого бюджетів – один з безумовних пріоритетів у роботі Чорноморського управління. Адже саме від своєчасного та повного наповнення казни залежить виконання всіх соціальних гарантій держави.

Як повідомили у відділі податкового моніторингу, у січні 2020 року до загального фонду Державного бюджету України платники податків Чорноморського управління сплатили понад 180 млн грн податків, зборів, інших обов’язкових платежів, що на 52 млн грн більш надходжень 2019 року.

З них, надійшло майже 113 млн грн податку на додану вартість, близько 35 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 3 млн грн податку на прибуток та майже 9 млн грн військового збору.

До Місцевого бюджету направлено понад 203 млн грн.

Найвагомішим у формуванні місцевого бюджету, залишається податок на доходи фізичних осіб, що становить майже 99 млн грн, або 49 % надходжень, плати за землю надійшло 41 млн грн, понад 35 млн грн єдиного податку, з яких 24 млн грн сплачено фізичними особами підприємцями.

Більш як 123 млн грн складають надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 30 млн грн.

Сьогодні, все більше платників своїм прикладом демонструють високий рівень відповідальності при сплаті податків розуміючи, що сумлінна сплата – це обов’язок кожного громадянина, наголошують податківці.

Щодо оподаткування доходу від оренди земельного паю

Згідно статті 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування.  

Податковим агентом платника ПДФО – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Доходи, отримані від надання в оренду (суборенду) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою 18 відсотків. Такі доходи також підлягають оподаткуванню військовим збором. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Отже, доходи фізичної особи від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю оподатковуються ПДФО за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Якщо ж громадяни отримали доходи від надання в оренду земельного паю орендарю – фізичній особі, то такі громадяни повинні самостійно прозвітувати про отримані доходи шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи. Така декларація подається не пізніше 01 травня року, наступного за роком отримання доходу, і власник земельного паю – орендодавець зобов’язаний самостійно нараховувати та сплатити ПДФО та військовий збір.

З 19 квітня 2020 року платники зможуть використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій як альтернативу традиційним

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області інформує, що Законом України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» з 19.04.2020 року передбачається запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

На сьогодні триває тестування першого релізу безкоштовного додатку «пРРОсто», розробленого Державною податковою службою спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO).

Програмний РРО “пРРОсто” вже тестують близько 3000 користувачів.

Додаток працює тільки в режимі “онлайн”.

Наступні релізи будуть виходити після затвердження нормативної бази та опрацювання пропозицій і зауважень тестувальників.

Програмне рішення для смартфонів та планшетів з операційними системами Android та iOS  вже доступне для зареєстрованих тестувальників.

Незабаром, додаток буде доступний для завантаження з Google Playmarket та App Store без додаткових запитів.

Запис на тестування відбувається на сайті https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Пропозиції та зауваження можна надіслати безпосередньо через додаток «пРРОсто».

Особливості оподаткування спадщини за нульовою ставкою

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області звертає увагу, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого або отриманого у подарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення згідно з п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

При цьому, членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки  (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Крім того, згідно з п.п.174.2.1 п.174.2 ст.174 за нульовою ставкою оподатковується:

- вартість власності, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини – сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

- грошові заощадження, поміщені в установи Ощадного банку та державного страхування СРСР протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Якщо, фізичні особи - резиденти, отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

19.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 436) (зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 23.12.2019 за № 1278/34249), яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 03.12.2014 за № 1553/26330.

Наказом № 436 визначено період (два місяці з дня набрання чинності Наказом № 436) для подання членами фермерських господарств, які взяті на облік в контролюючих органах як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до дня набрання чинності Наказом № 436, до контролюючого органу за місцем проживання заяви за формою № 12-ЄСВ з приміткою «Зміни» та підтвердних документів щодо дати набуття членства у фермерському господарстві (договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства, статут фермерського господарства тощо).

У новій редакції викладено форми заяв:

► про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1 ЄСВ;

► про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7 ЄСВ;

► про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) за формою № 12 ЄСВ.

Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 436) (зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 23.12.2019 за № 1278/34249), яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 03.12.2014 за № 1553/26330.

Наказом № 436 визначено період (два місяці з дня набрання чинності Наказом № 436) для подання членами фермерських господарств, які взяті на облік в контролюючих органах як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до дня набрання чинності Наказом № 436, до контролюючого органу за місцем проживання заяви за формою № 12-ЄСВ з приміткою «Зміни» та підтвердних документів щодо дати набуття членства у фермерському господарстві (договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства, статут фермерського господарства тощо).

У новій редакції викладено форми заяв:

► про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1 ЄСВ;

► про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7 ЄСВ;

► про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) за формою № 12 ЄСВ.

РРО не застосовується якщо кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області повідомляє, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.

Якщо ж розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення «розрахункової операції» для цілей Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями. У цьому разі необхідно застосовувати РРО.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік