Попередження виробничого травматизму великою мірою залежить від свідомості кожного працівника. У свою чергу кожен роботодавець, що використовує найману працю, повинен першочергово бачити не лише прибутки та матеріальну вигоду, а й дбати про тих людей, які їх створюють.
Інформувати працівників щодо основних постулатів безпечної праці допомагають роботодавцям працівники Фонду соціального страхування України.
На основі аналізу потенційних носіїв небезпеки, що призводять до трагічних наслідків, можна визначити основні причини нещасних випадків на виробництві, а саме:
- порушення трудової дисципліни;
- невиконання вимог інструкції з охорони праці;
- невиконання посадових обов’язків;
- недодержання правил дорожнього руху на автошляхах.
На підприємствах, де заходи з охорони праці не є одноразовою акцією, нещасні випадки з працівниками трапляються вкрай рідко. Основним шляхом до зменшення виробничого травматизму є створення на кожному робочому місці безпечних і нешкідливих умов праці та проведення інструктажів з охорони праці. Під час останніх кожен працівник має бути особливо уважним, не соромитись ставити запитання, не відбувати цю процедуру формально, у разі необхідності звертатися за консультаціями до відповідальних осіб з охорони праці підприємства чи до фахівців робочих органів Фонду соціального страхування України та їх відділень.
Кожен працівник має усвідомлювати те, що порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці – це прямий шлях до виробничої травми або професійного захворювання. У зв'язку з цим зміст нормативних документів кожного підприємства повинен бути максимально деталізований та конкретизований.
Шановні роботодавці, Ваш обов’язок створити належні умови праці на кожному робочому місці!
Шановні працівники, бережіть своє життя та здоров'я!
З повагою,
Начальник відділення
О.М. Припіяло