Профконсультаційний захід «Дискримінація в трудових відносинах»


23.01.2023 12:37 50

Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

19 січня 2023 року у Білгород-Дністровській філії Одеського обласного центру зайнятості пройшов груповий профконсультаційний захід із залученням соціальних партнерів Координаційного центру з надання правової допомоги на тему «Дискримінація в трудових відносинах».

Анна Іванівна Бодюл, фахівець Координаційного центру з надання правової допомоги ознайомила шукачів роботи з поняттям дискримінації, наголосила щодо її видів. Надала чіткий алгоритм дій, як треба заявити про порушення та відстояти свої права. У цьому випадку передусім необхідно визначити, коли саме відбувся факт порушення (під час співбесіди, випробувального терміну, виконання професійних обов’язків протягом певного періоду) і чи є докази дискримінації. Якщо дискримінацію людина відчувала певний час, то доказами можуть бути: електронне листування, фото, відео, накази про нерівну оплату праці, покази свідків.

Кар’єрний радник Білгород-Дністровської філії, Оксана Долготер, звернула увагу на переваги легальної зайнятості, ризики нелегальної зайнятості та нелегальної трудової міграції. Надала інформацію щодо основних засобів пошуку роботи, ознайомила з сервісами Державної служби зайнятості.

Наприкінці заходу присутні мали можливість отримати індивідуальні роз’яснення з питань, які їх цікавили. В умовах сьогодення такі семінари сприяють обізнаності громадян на робочих місцях та вмінні відстоювати свої права.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік