Про «толерантність» спілкувалися в бібліотеках Білгорода-Дністровського


16.11.2022 16:30 125

«Толерантність ‒ це мистецтво жити з іншими

людьми та з іншими ідеями»

Кофі Аннан

Інтерес до толерантності, як однієї зі сторін людської психіки й соціального життя, з’явився порівняно недавно. Термін «толерантність» виник у минулому тисячолітті. Сучасне поняття толерантності багато в чому пов’язане з діяльністю філософів 16-17 століття. Результатом роздумів філософів того часу було визнання толерантності загальною цінністю й компонентом миру, розуміння між релігіями, народами, різними соціальними групами.

Поняття толерантності у різних мовах відрізняється смисловими відтінками. Наприклад, у французькій мові цей термін означає повагу до свободи іншого, у китайській – уміння дозволяти, проявляти великодушність, в арабській бути толерантним – означає бути терпимим.

Аналізуючи культурну спадщину нашого народу, що ґрунтується на «філософії серця», можна з переконанням засвідчити, що толерантність у сприйнятті українця співвідноситься з поняттям поваги і любові. Так представили бібліотекарі читачам поняття «толерантність» під час години міркування «Планета толерантності: мистецтво жити гідно» у відділі обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки.

Міжнародний день толерантності було запроваджено за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1995 році. Саме 16 листопада ухвалили Декларацію принципів терпимості, яка проголосила рівність усіх людей, незалежно від їхнього етносу, віросповідання або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Для студентської аудиторії фахівці бібліотеки-філії ім. Лесі Українки організували актуальний діалог на тему свободи вибору «21 століття – століття толерантності». Толерантність є однією з важливих умов розвитку кожної держави, а також показник її демократичності. Юнаки та дівчата разом з бібліотекарями моделювали толерантність своїх думок, поглядів, поведінки інших людей, терпиме ставлення до оточуючих.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік