Про організацію освітнього процесу у місті Білгороді-Дністровському - під час прес-конференції Олени Принц


20.01.2023 17:15 213

20 січня начальник Управління освіти Білгород-Дністровської міської ради Олена Принц провела прес-конференцію для представників місцевих засобів масової інформації з питань організації освітнього процесу у місті Білгороді-Дністровському.

Безпосередньо під час спілкування з пресою О. Принц було зазначено, що станом на 20 січня у Білгороді-Дністровському працюють 9 закладів загальної середньої освіти, 8 закладів дошкільної освіти і 2 заклади позашкільної освіти.

Всі комунальні заклади освіти міста проваджують свою освітню діяльність відповідно до ліцензій, виданих на підставі розпорядження Одеської обласної державної адміністрації.

«… Освітяни міста щиро вдячні за оперативну роботу місцевої влади, зокрема злагодженій роботі команди міського голови Віталія Граждана. За такий короткий термін стала можливою робота 9-ти закладів освіти міста, в яких облаштовані найпростіші укриття і діти мають змогу здобувати освіту офлайн в умовах воєнного часу в школах та садочках. Окрема подяка адміністраціям закладів, їхнім педагогічним та технічним працівникам, які працюють у надскладний період нашого життя. Не дивлячись на часті тривоги, відключення світла у багатьох районах нашого міста – робота триває!», - зазначила очільниця освітньої галузі міста Білгорода-Дністровського.

Заклади загальної середньої освіти

За інформацією О. Принц, відповідно до вимог законодавства України та керівних документів здобувачам освіти міста створені належні умови для навчання у другому семестрі 2022/2023 навчального року в офлайн-режимі.

Зокрема у чотирьох закладах загальної середньої освіти міста облаштовані укриття та у п’яти закладах дошкільної освіти міста.

Фаховою комісією визначено споруди у закладах освіти, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу та складено відповідні акти.

Завдячуючи плідній співпраці міської влади та Управління проведені поточні ремонти укриттів, їх оснащення на загальну суму 5 235 236 грн. (до даної суми увійшли поточні ремонти укриттів, послуги з підключення генераторів та улаштування під них майданчиків, придбання матеріалів та послуг з підключення укриттів до мережі Інтернет, оснащення насосами, вогнегасниками, сокирами, лопатами, вентиляційним обладнанням тощо).

Організація та здійснення освітнього процесу в умовах воєнного стану та з урахуванням стабілізаційних та екстрених відключень електроенергії, які введені на усій території України, вимагає особливої уваги.

Тому, враховуючи ситуацію в кожній територіальній громаді керівники закладів загальної середньої освіти самостійно розробили моделі навчання у кожному закладі освіти, які ухвалені рішенням педагогічних рад.

Класні керівники своєчасно повідомляють здобувачів освіти та їх батьків про зміни у розкладі, про можливе перенесення освітнього процесу на другу половину дня та актуальні посилання на відповідні онлайн-ресурси за умови переходу закладу освіти на роботу з використанням технологій дистанційного навчання.

На сьогодні освітній процес здійснюється для 5718 учнів за змішаною та дистанційною формами навчання.

Всього навчається за денною (очною) формою -1858 учнів, із них:

• у 1 зміну – 1215 учнів;

• у 2 зміну – 643 учні.

1 зміна починається о 08.00 год., 2 зміна – 12.00 год.

Уроки тривають до 16.00 год., що не суперечить санітарному регламенту.

Комплектація класів здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, які їх замінюють, щодо організації навчання у класах.

Спеціалістами управління освіти, адміністраціями закладів здійснюється моніторинг організації дистанційного навчання, з метою виявлення та відстеження тенденцій щодо організації дистанційного навчання, неперервності освітнього процесу, якісного виконання навчальних планів освітніх програм.

Педагогічні працівники самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу, організовується в синхронному режимі (решта навчального часу відбувається в асинхронному режимі).

Синхронний режим: це «прямий ефір», дитина контактує через засоби зв’язку безпосередньо з учителем за допомогою програми для організації відеоконференцій (за рішенням педради це Zoom або Weber).

Асинхронний режим: потребує самостійного планування або планування за допомогою вчителя, дедлайнів, може відбуватися через електронне листування.

Дистанційнійною формою навчання охоплено 3245 учнів.

У закладах освіти міста також враховано інші форми індивідуального навчання, зокрема охоплено учнів:

- сімейною – 169;

- педагогічний патронаж – 18;

- екстернатом – 4.

Заклади дошкільної освіти

Керуючись нормативно-правовою базою, що регламентує діяльність закладів дошкільної освіти в період воєнного стану в місті організовано освітній процес у 5 закладах дошкільної освіти.

Станом на 20 січня функціонують 27 чергових груп, які відвідує 553 дитини. Заклади працюють в очному форматі.

З метою створення безпечного середовища для учасників освітнього процесу облаштовано найпростіші укриття для забезпечення захисту вихованців та працівників ЗДО.

Дошкільні заклади працюють згідно з Правилами внутрішнього розпорядку у звичайному режимі з 700 до 1900 годин.

У закладах дошкільної освіти міста організовано триразове харчування, яке здійснюється за провадженням реформи харчування за ініціативи першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.

Проведені тендерні закупівлі для укладення договір з постачальниками продуктів харчування. Заклади забезпечено всіма необхідними продуктами харчування для 100% виконання норм для дітей дошкільного віку.

Створено належні умови щодо функціонування харчоблоків, впроваджується система НАССР щодо безпечності якісних продуктів харчування та приготування готових страв. У заклади освіти міста за рахунок бюджетних коштів здійснюється закупівля нового технологічного обладнання для харчоблоків згідно з вимогами НАССР.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2022 рік