В небезпечній близькості до кордонів України у Румунії, інститут діагностики та здоров’я тварин (IDSA) підтвердив наявність вірусу чуми дрібних жуйних (PMR) у зразках, взятих з приватної ферми, де утримується понад 49 тис. тварин. Таким чином, 19 липня було підтверджено перший спалах чуми дрібних жуйних. За оперативними даними, захворювання наразі поширилось ще на 5 господарств та просунулось до кордонів нашої держави (31 км від Бесарабії).
Білгород-Дністровське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області інформує про те, що епізоотична ситуація щодо чуми дрібних жуйних на території району благополучна. Але слід пам’ятати, що наш регіон географічно знаходиться у безпосередній близькості до Румунії. У зв’язку з цим з метою запобігання поширенню вірусу, всі власники овець і кіз у прилеглих районах повинні негайно посилити заходи біозахисту та повідомити ветеринарні служби у разі підозрілих симптомів у тварин.
Основні заходи для захисту вашого стада:
Уникайте контактів між вашими тваринами та іншими стадами.
Дотримуйтесь всіх інструкцій з біозахисту.
Негайно повідомляйте про будь-які випадки підозрілих симптомів ветеринарним органам. В Держпродспоживслужбі працює гаряча лінія за номером (044)4869585.
Чума дрібних жуйних (лат. Peste des petits raminants) – контагіозна вірусна хвороба овець і кіз з гострим та підгострим перебігом, яка характеризується гарячкою, виразковими ураженнями слизової оболонки ротової порожнини, геморагічним гастроентеритом, ураженням лімфоїдної системи і розвитком пневмонії. Це серйозне вірусне захворювання, яке не вражає людей, але вражає дрібних жуйних. Захворювання передається переважно при прямому контакті. Смертність у заражених тварин може досягати 70%. За природних умов на чуму дрібних жуйних хворіють лише домашні й дикі вівці і кози, причому кози більш сприйнятливі. Сприйнятливість до захворювання зумовлена віком і породою тварин. З диких дрібних жуйних у природних умовах сприйнятливі газелі, гірські козли, серни і ларистанські вівці.
Білгород-Дністровське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області наголошує! З метою недопущення занесення та поширення захворювання, суб’єктам господарювання усіх форм власності, що утримують дрібну рогату худобу, необхідно вжити додаткових застережливих заходів, зокрема дотримання вимог біобезпеки господарств, обмеження випасу худоби, недопущення контакту з іншими тваринами, у тому числі дикими.
При виявленні перших ознак захворювання, аномальної поведінки або загибелі дрібної рогатої худоби терміново повідомити Білгород-Дністровську районну державну лікарню ветеринарної медицини, яка знаходиться за адресою: с. Бритівка, вул. Лиманська, 116, для вжиття відповідних заходів реагування!