Україна – це родючі землі, добрі, щедрі люди, країна любові й краси, але в роки Голокосту стала країною смерті. Смерті безвинних… Історію неможливо повернути назад. Вона має сумні сторінки 1933-1945 років. Голокост – це систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
З історичними документами, художніми й публіцистичними творами на цю тематику знайомили відвідувачів в бібліотеках міста. В Інтернет-центрах демонструвалися відеоролики про Голокост та фотоматеріали тих часів. У відділі обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки під час бесіди «Голокост – пам’ятаємо…» юнаки та дівчата висловлювали власну думку, ділилися з бібліотекарями своїми враженнями та глибоко співчували жертвам Голокосту та тим людям, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами.
В бібліотеці-філії ім. О. Пушкіна під час коментованого відео-екскурсу «Свіча Голокосту не згасне» говорили про Голокост та необхідність нагадувати підростаючому поколінню про жахливі періоди історичного минулого. В бібліотеці-філії ім. Лесі Українки пройшов перегляд і обговорення фільму «Хлопчик в смугастій піжамі» з учнями академічного ліцею.
Для студентів Білгород-Дністровського коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій бібліотекарі провели історичну панораму «Мертві не простять, живі не забудуть».
Людство не забуває жертв Голокосту. На місцях масових розстрілів та поховань встановлюють пам’ятні знаки, вшановуючи їх пам'ять. День пам’яті жертв Голокосту – нагадування про всесвітню трагедію, масові вбивства людей. Прийдешні покоління зобов’язані пам’ятати про ці страшні уроки історії, щоб вони ніколи більше не повторилися.