Про досягнення жінок в науці інформують бібліотекарі


06.02.2024 10:54 182

Пізнавально-інформаційне бюро «Жінка в науці» зі Світланою Влезько відбулось для ліцеїстів міста Білгорода-Дністровського. Завідувачка бібліотекою-філією ім. Лесі Українки до Міжнародного дня жінок і дівчат в науці, що відзначається 11 лютого, учнів 11-го класу міського ліцею «Лідер» познайомила з жінками-науковцями в області молекулярної біофізики, психології, наноматеріалознавства та комп’ютерної інженерії тощо.

Зокрема, це Малишева Наталія - інженерка, конструктор ракетних двигунів; Шахатун Єлизавета – авіаконструкторка; Аралова Віра - модел'єрка, вигадала блискавку на чоботах; Марія Склодовська-Кюрі - двічі лауреатка Нобелівської премії (фізика та хімія), а також познайомила з матеріалами з книги Олени Шульги «Наші. Інженерна історія України». Потім юнаки та дівчата поспілкувалися з бібліотекаркою на тему гендерного дисбалансу в області науки, техніки та інновацій.

Згадка в назві свята не тільки жінок, але і дівчат не випадкова. Адже вона спрямована на актуалізацію теми участі в наукових спільнотах шкільного періоду навчання не тільки хлопчиків, але і дівчат. Світлана Влезько закликала дівчат долучатися до різноманітних міжнародних та національних проєктів, розвивати свої таланти та здібності.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік