Про 35 річницю Чорнобильської катастрофи в бібліотеках міста


26.04.2021 16:27 234

Вночі 26 квітня 1986 року серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Повністю ліквідувати пожежу вдалося лише 10 травня. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції – найбільша в історії людства техногенна катастрофа, наслідки якої відчутні і досі. Протягом п'ятнадцяти днів в атмосферу було викинуто 50 мега-Кюрі ядерного палива. Навіть сьогодні часто бракує знань, щоб осягнути складність причин, впливу та наслідків аварії на ЧАЕС.

Бібліотеки міста провели цикл пам’ятних заходів під гаслом «Українська катастрофа ХХ століття – Чорнобиль». Фахівці центральної міської бібліотеки ім. М. Горького створили відео-презентацію «Чорнобиль в літературі» (переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=3dlJ65fIyUQ).

В культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки ім. О. Пушкіна підготовлені відео-екскурс «Відлуння Чорнобильських дзвонів» та огляд книжкової виставки «Чорнобильський пил на роки опадає». В бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва пройшла літературна он-лайн презентація «Ціною життя…»

Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою! І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік