З прийняттям у нашій державі Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» стало очевидно, що Україна визнає і привертає неабияку увагу до гостроти та глибини цієї проблеми. Певна частина суспільства звикла закривати очі на подібне та абсолютно не прагне допомагати чи підтримувати осіб, які систематично страждають від домашнього насильства. Слід зрозуміти, що в сучасному і розвиненому суспільстві толерантність щодо насильства має дорівнювати нулю. Справа двох — це сварка, конфлікт, а домашнє насильство, починаючи з 12.01.2019 р. - це злочин, який саме як злочин і має сприйматися в суспільстві.
З метою актуалізувати проблему домашнього насильства в Україні та піддати сумніву стереотипи, пов'язані з домашнім насильством, 16 березня 2023 року провідним інспектором Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Альоною Боболєвою спільно з дільничним офіцером поліції Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області майором поліції Олегом Шевченко проведена профілактично – попереджувальна бесіда на тему: «Правові наслідки домашнього насилля» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі.
Провідний інспектор уповноваженого органу з питань пробації теоретично обґрунтувала для суб’єктів пробації сутність насильства, проінформувала про його види та форми прояву, а також продемонструвала світлини з наслідками протиправних дій.В ході роботи з учасниками обговорювали причини насильства та провели вправу «Міф і правда про насильство в родині».
Представник районного відділу поліції розповів присутнім про терміновий заборонний та обмежувальний припис стосовно кривдника та направлення його на проходження програми для кривдників. Наголосив на тому, що поліція має право виносити Терміновий заборонний припис після оцінки рівня загрози жертві. Такий припис ізолює жертву від кривдника та забороняє йому наближатися чи спілкуватися з нею. Крім того, акцентував увагу на те, що кривдник може бути притягнутий не лише до адміністративної відповідальності, але і до кримінальної відповідальності за умисне систематичне вчинення домашнього насильства.
Наприкінці профілактично – попереджувальної бесіди, Альона Боболєва прочитала притчу «Все залишає свій слід».
Захід пройшов у невимушеній атмосфері. В процесі роботи відбувся конструктивний зворотний зв'язок з підобліковими, які поділились своїми думками та висновками.