Працівника призвали на строкову військову службу: як, на підставі яких документів роботодавцю оформити відсутність працівника-призовника, як дотримати трудові гарантії, – звіряємося із законодавством


25.07.2019 06:34 161

У разі прийняття рішення про придатність призовника до військової служби, призовна комісія не пізніше ніж за 5 діб до відправлення до військової частини вручає йому повістку із зазначенням конкретної дати і часу прибуття до Центру комплектування та соціальної підтримки (так тепер називається колишній військомат) для відправлення на обласний збірний пункт.

Самє повістку призовник пред’являє роботодавцю, а також подає відповідну заяву. Отримання роботодавцем такої повістки є підставою для надання працівнику гарантій, передбачених частиною 3 статті 119 КЗпП України: за працівником, призваним на строкову військову службу, зберігають місце роботи, посаду і середній заробіток на підприємстві, де вони працювали на час призову.

Про призов громадянина на строкову військову службу Центр комплектування та соціальної підтримки письмово повідомляє роботодавця, на якому цей громадянин працює (абз. 3 п. 253 «Положення про проходження громадянами України військової служби в Збройних Силах України», затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 р.№ 1153/2008).

Оскільки за працівником на період строкової військової служби зберігається робоче місце то на підставі повістки і заяви працівника роботодавець видає наказ про увільнення працівника від роботи у зв’язку із призовом на строкову військову службу з дати призову, зазначеної в повістці, на період служби і надання йому зазначених трудових гарантій.

Повістка і заява працівника про призов на строкову службу є підставою для видання наказу про увільнення працівника від роботи у зв’язку із призовом на строкову військову службу з дати призову, зазначеної в повістці, на період служби і надання йому зазначених трудових гарантій.

Початком проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період є день, визначений п.п.4 п.1 статті 24 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", а самє: день відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату - для громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.

Ст. інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області І.Сорокін
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік