Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення пенсії продовжували працювати


09.02.2017 14:53 289

У разі якщо особа після призначення пенсії продовжувала працювати й набула страховий стаж не менш як 24 місяці, на бажання пенсіонера перерахунок пенсії може бути здійснено з дорахуванням страхового стажу та врахуванням заробітної плати за ці періоди.

Тобто до страхового стажу враховуються всі місяці, за які сплачено страхові внески, а заробітна плата обчислюється за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу по 30 червня 2000 року та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Показник середньої заробітної плати (доходу), який враховано під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, залишається незмінним.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії здійснюється не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку). У цьому випадку дораховується лише страховий стаж. Заробітна плата (доход), з якої обчислено пенсію, не змінюється.

Фізичні особи - суб’єктами підприємницької діяльності, зокрема ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Вони є стосовно себе страхувальниками.

З огляду на те, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок, періоди, коли особа займалася підприємницькою діяльністю, за які в системі персоніфікованого облікунемає даних про сплату страхових внесків, до страхового стажу не зараховуються.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша за мінімальний страховий внесок, то цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок.

У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць з урахуванням фактично сплачених страхових внесків.

Страховий стаж обчислюють територіальні органи Пенсійного фонду відповідно до вимог закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Таким чином, у разі якщо згідно з даними персоніфікованого обліку у Вас є страховий стаж, набутий після призначення пенсії, Ви маєте право на її перерахунок.

А.С. Матвєєнко - провідний інспектор

адміністративно-господарського відділу

Білгород-Дністровського об’єднаного

Управління Пенсійного фонду України Одеської області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік