Подвиги Героїв Крут: погляд із сьогодення в бібліотеках Білгорода-Дністровського


29.01.2024 14:49 106

З нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут в КУ «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади» експонуються тематичні виставки, присвячені подіям під Крутами, відбулися історичні години.

Цикл бібліотечних заходів «Любіть Україну, як вірні сини» об’єднав читачів різних вікових категорій. Зокрема, в Публічній бібліотеці для підоблікових Білгород-Дністровського міськрайонного відділу Філії Державної установи «Центр Пробації» в Одеській області відбулась година-реквієм «Крути – невгасимий вогонь української волі». Бібліотекарі розповіли про юнаків, які героїчно загинули в бою під Крутами 29 січня 1918 року, продемонстрували трейлер до історичної художньої стрічки «Крути 1918» та відео, на якому Львівські військові ліцеїсти презентували пісню на честь Героїв Крут, познайомили з літературою на цю тему. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто пожертвував собою заради справедливості, свободи України. У відділі обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки пройшла година історичної правди «Крути – невгасимий вогонь української волі».

В культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки-філії ім. І. Нечуй-Левицького відбувся коментований відео-перегляд «Згадаймо юність, що горіла в Крутах». Коментований меморіальний компас «Коли Ви вмирали – Вам дзвони не грали» для учнів 11-х класів міського ліцею «Лідер» провели фахівці бібліотеки-філії ім. Лесі Українки; книжковий манускрипт пам’яті «Крути вчать дивитись у майбутнє» діє в бібліотеці-філії ім. М. Кропивницького.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік