Питання призначення пенсій по інвалідності


10.11.2015 12:20 167

Питання призначення пенсій по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» має чимало аспектів. Сьогодні йтиметься про деякі з них.

Розпочнемо з подання доку­ментів.

Подання та оформлення документів

Ці питання регулює Поря­док подання та оформлення документів для призначен­ня (перерахунку) пенсій від­повідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постано­вою правління Пенсійного фон­ду України від 30.01.2007 р. № 3-1 (далі — Порядок). Нага­даю, що він не стосується пен­сій військовослужбовцям стро­кової служби та членам їхніх сімей.

Згідно з Порядком, заяви про призначення пенсії по ін­валідності особам, звільненим із військової служби, подають у головні управління Пенсійного фонду в областях та місті Києві через уповноважені структурні підрозділи Міністерства обо­рони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзви­чайних ситуацій, Міністерства інфраструктури, Служби без­пеки, Служби зовнішньої роз­відки, Управління державної охорони, Державної служби спеціального служби, Державної пенітенціарної служби, Дер­жавної інспекції техногенної безпеки.

Днем звернення щодо при­значення пенсії вважають день подання заяви у відповідний орган, який призначає пенсії. До заяви додають усі потрібні документи. Якщо заяву й доку­менти надсилають поштою, днем звернення вважають да­ту їх відправлення.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додано не всі належні документи, заявни­ку (посадовій особі уповнова­женого структурного підрозді­лу) роз'яснюють, які документи треба подати додатково. Якщо документи, яких не вистачало, подано до закінчення тримі­сячного терміну з дня отри­мання роз'яснення, то днем звернення з приводу призна­чення пенсії вважають день подання заяви або дату відпра­влення документів поштою.

Розміри пенсій

Розміри пенсій інвалідам війни, обчислені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», збільшують на 25%.

Водночас у законодавстві передбачено, що коли щомі­сячний розмір пенсійних ви­плат* не досягає в інвалідів війни:

І групи — 285% прожит­кового мінімуму для осіб, що втратили працездатність;

то їм виплачують щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не виста­чає до зазначених розмірів.

Тобто для зазначеної катего­рії осіб гарантовано мінімаль­ну пенсійну виплату, розмір якої з 1 вересня поточного ро­ку становить:

Надбавки та підвищення

Окрім того, до пенсій по ін­валідності встановлюють над­бавки та підвищення, на які зазначені особи мають право згідно із законодавством.

Зокрема, інвалідам, які не працюють і мають на своєму утриманні непрацездатних чле­нів сім'ї, нараховують надбавку на кожного непрацездатного члена сім'ї в розмірі 50% про­житкового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.Також за наявності підстав до пенсій по інвалідності при­значають державну соціальну допомогу на догляд у порядку й на умовах, передбачених у Законі України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»; пенсію за осо­бливі заслуги; підвищення, передбачені в Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захис­ту»; надбавки й підвищення до пенсій по інвалідності внаслі­док Чорнобильської катастро­фи, визначені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської ка­тастрофи».

Документи, потрібні для призначення пенсії:

заява;

грошовий атестат або довідка про розмір грошово­го забезпечення й довідка про додаткові види грошово­го забезпечення, котрі заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;

/ довідка МСЕК про визнання особи інвалідом;

/ копія 1-ї, 2-ї, 10-ї та 11-ї сторінок паспорта.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік