Пенсійне забезпечення осіб, що працюють в органах місцевого самоврядування


12.05.2015 13:36 228

Для посадових осіб органів місцевого самоврядування, що мають стаж служби в органах місцевого самоврядування чи державної служби не менше як 10 років, пенсійне забезпечення здійснюється в порядку, визначеному в законодавстві про державну службу (на умовах, передбачених у статті 37 Закону України «Про державну службу»).

Тим, хто працював на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, або протягом двох і більше скликань (починаючи зі скликання 1990 року), та за наявності страхового стажу, потрібного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі (для жінок - 30 років, для чоловіків-35 років), пенсію призначають відповідно до цього закону незалежно від того, де вони працювали перед її призначенням.

У названих випадках, пенсію обчислюють у порядку, передбаченому для державних службовців, із сум заробітної плати, на які нараховують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, а до 1 січня 2011 року – страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, за останньою виборною посадою на день призначення пенсії.

З 1 січня 2015 року пенсію державним службовцям призначають у розмірі 60% від суми їхньої заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок за загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року – страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

До досягнення 62 років, право на пенсію за віком мають державні службовці – чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

61 рік – які народилися в період із 1 січня по 31 грудня 1954 року;

61 рік 6 місяців – які народилися в період із 1 січня по 31 грудня 1955 року.

Удуденко Н.В. – головний спеціаліст

з організаційно - інформаційної роботи

управління Пенсійного фонду України

в м. Білгороді - Дністровському

та Білгород-Дністровському районі

Одеської області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік