15 грудня 2016 року в Білгород-Дністровському комунальному закладі «Міський Центр дитячої творчості» відбулась педрада-тренінг із національно-патріотичного виховання, спрямована на формування ціннісних орієнтирів за темою «Система національно-патріотичного виховання на гурткових заняттях як основа формування громадянина - патріота України». Метою проведення тренінгу є утвердження національно-патріотичної самосвідомості та формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості гуртківців, методична допомога та підготовка керівників гуртків до організації, координації і здійснення національно-патріотичного виховання вихованців.
Відповідно до положень Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Указом Президента України від 13.10.2015 №580/2015, були розглянуті основні складові національно-патріотичного виховання, визначено основні напрямки системи національно-патріотичної роботи, форми, методи та прийоми роботи з національно-патріотичного виховання на гурткових заняттях.
Відбувся обмін досвіду присутніх та ознайомлення з кращим досвідом з інтернет-ресурсів та періодичних видань. Керівники гуртків художньо-естетичного, еколого-натуралістичного та технічного відділів вдало добирають та поєднують різноманітні методи і форми патріотичного виховання, при цьому, намагаються уникати формалізму й одноманітності, насичувати заходи патріотичними емоціями та переживаннями. З-поміж популярних інноваційних форм національно-патріотичного виховання педагогам були рекомендовані такі, як: створення онлайн-платформи «Відкривай Україну» в рамках Всеукраїнського освітнього проекту для малих міст України поза обласними центрами, інтернет-серфінги, WEB-конференції та (не)конференції, сенсорні конференції, авторський стріт-арт на асфальті крейдою або фарбами, патріотичні флеш-моби з використанням хештегів (вишиванкові, рушникові, візуалізація державних чи національних символів, контурів кордонів України), флешмоб SMS-повідомлень, від яких гроші йдуть на підтримку українських військових, презентація роликів або відеосюжетів «Повернись живим», відеозвернень до українських воїнів, тренінги та ворк-шопи (презентаційні, інформаційно-просвітницькі, міні-тренінги, тощо), кластерний метод задля об’єднання зусиль.
Великою дитячою патріотичною справою стало навесні масштабне прибирання міста та благоустрій прилеглих територій по відділах Центру в рамках всеукраїнської соціально-екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом», в рамках якої використовувалися інноваційні форми роботи: соціально-екологічний тимбілдінг, тренінг-марафон, STOP-MOTION, екологічні WEEKEND. Тому було одностайно вирішено зробити таку низку заходів традиційною.
Всі учасники педради-тренінгу дійшли до висновку, що патріотичне виховання - це не мода, це робота не одного дня, навіть не одного навчального року. Це копіткий постійний діалог з дітьми на їхній дитячій мові!