В системі заходів, спрямованих на збереження і відновлення здоров'я людини, одним з важливіших було і залишається санаторно-курортне лікування та оздоровлення.
Оздоровлення осіб з інвалідністю та ветеранів війни здійснюється відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та визначається Порядком забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року №187.
Оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року №854.
Оздоровлення учасників антитерористичної операції, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №200.
Так, на 2019 рік, відповідно розподілу коштів Департаментом соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації з державного бюджету, передбаченого в Міністерстві соціальної політики, управлінню соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради на забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю та осіб з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку передбачено 167030,00 грн.
Протягом 2019 року шляхом укладання тристоронніх договорів, з врахуванням черговості згідно дати постановки на облік, забезпечено санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів державної програми 19 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства і 1 особу з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку. Рівень забезпечення з державного бюджету - 6,19 % від потреби.
Позитивні зрушення в організації оздоровлення ветеранів праці та осіб з інвалідністю відбулися завдяки фінансуванню міської цільової Програми “Соціальний захист” на 2018-2020 роки. Цьогоріч, на реалізацію міської цільової Програми на оплату послуг із санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю та ветеранів праці в місцевому бюджеті передбачено 150 тис грн., що надало змогу оздоровити 15 осіб з інвалідністю (4,8 % від потреби) і 5 ветеранів праці ( 19% від поданих заяв), або 0,28 % від загальної чисельності населення міста, що мають право на цей вид пільг.
Завдяки запровадженню з 2017 року нового механізму оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадяни отримали право самостійного вибору санаторно-курортного закладу.
В цьому році, як і в минулі роки, особи з інвалідністю надають перевагу традиційним закладам: санаторій ім.Горького м.Одеса, санаторій “Орізонт” смт.Сергіївка , санаторій ім Пирогова курорт Куяльник м.Одеса, “Дніпро-Бескид” та “Моршинкурорт” Львівської області.
Крім того, громадяни перебували на оздоровленні у закладах, причому, які вони самі обрали від залежності потреб та пріоритетів: “Курорт Березівські мінеральні води” Харківська область, “Кремінці” Івано-Франківська область, “Хмільник” Вінницька область, “Курорт Орлівщина” Полтавська область , “Поляна” Закарпатська область.
Для реалізації прав громадян, постраждалих учасників антитерористичної операції, на отримання за їхнім бажанням безоплатної путівки передбачені кошти у державному бюджеті на забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Так, у поточному році оздоровлено 3 особи з числа учасників бойових дій АТО, які надали згоду на отримання санаторно-курортного лікування в закладах України. На зазначені цілі витрачено кошти в сумі 26,2 тис. грн.
Станом на 01.01.2019 рік на обліку в управлінні соціальної політики для отримання санаторно-курортних послуг перебувало 27 постраждалих осіб, віднесених до категорії 1, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою. За рахунок коштів державної програми, якою на 2019 рік передбачено 131400,00 грн., 18 осіб отримали грошову допомогу для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування кошів санаторно-курортним закладам.
Департамент соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації з метою підтримання, зміцнення а відновлення здоров'я громадян Одеської області шляхом надання матеріальної допомоги на отримання послуг санаторно-курортного лікування забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціального захисту. Завдяки роботі, проведеної з реалізації обласної комплексної програми підтримки населення на 2018-2020 роки “Соціальний захист населення в Одеській області” оздоровлено 3 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Виділені на 2019 рік кошти на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дозволили охопити оздоровчими послугами 78 % чорнобильців.
Завершилася цьогорічна оздоровча кампанія пільгової категорії громадян. Управлінням соціальної політики проводиться повний розрахунок із обраними громадянами лікувально-оздоровчими закладами, що надавали послуги з санаторно-курортного лікування.
Разом з тим, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на 2019 рік оздоровлено 5 ветеранів війни в санаторіях, які відносяться до сфери Мінсоцполітики (“Слава”, “Батьківщина”, “Перемога”, “Салют”).
З питань забезпечення санаторно-курортними путівками необхідно звертатись до управління соціальної політики за місцем реєстрації.