Якщо 2017 рік став для реалізації ваших планів вдалим і ви отримали інвестиційний прибуток, слід поспіклуватися про своєчасне виконання свого конституційного обов‘язку – сплатити податок. Для цього потрібно подати до органів фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.
Нагадаємо, що Податковий кодекс України передбачає обов‘язок кожного громадянина самостійно вести облік отриманих доходів. При цьому облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.
Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу.
Якщо ж платник скористається послугами професійного торговця цінними паперами, включаючи банк та укладе договір з таким торговцем про виконання ним функцій податкового агента, то всі обов‘язки перед державою по своєчасній сплаті податків виконуватиме такий податковий агент, проте декларацію все ж слід подати самому громадянину.
Однак це правило має виключення. Якщо отриманий протягом 2017 року дохід від продажу інвестиційних активів не перевищує 2240 грн, то такий дохід не підлягає декларуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу. Також не включається до оподатковуваного доходу та не декларується дохід від операцій з акціями (іншими корпоративними правами) отриманих платником в процесі приватизації та інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов‘язаннями Національного банку України (пп.165.1.40 та 165.1.52 ПКУ).
Декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня року, що настає за звітним. Натомість, щоб уникнути черг, радимо не відкладати процедуру подання декларації на останні дні. У разі виникнення запитань, можна звертатися до Центрів обслуговування платників.