Нові знання для молодих бібліотекарів від майстрів бібліотечної справи


30.01.2024 12:00 170

Культурно-просвітницька робота є важливою складовою діяльності КУ «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади». Як забезпечити освітні, інформаційні, соціокультурні та дозвілеві потреби користувачів? Як сформувати позитивний імідж бібліотеки та бібліотекаря? Як у своїй професійній діяльності рухатися в ногу з часом, використовуючи в роботі інноваційні форми роботи? Фахівці методико-інформаційного відділу Публічної бібліотеки Віра Полтінка та Ірина Чеботар поділилися професійним досвідом в цих та інших питаннях.

В рамках роботи «Школи професійної майстерності ПРОФІ» для бібліотекарів-початківців відбувся бібліоклас «Індивідуальна та масова робота з читачами – невід’ємна частина діяльності бібліотеки». Зокрема, завідувачка відділом Віра Полтінка розповіла про інформаційні потреби сьогодення, сучасні офлайн та онлайн форми масової роботи, про здатність тримати увагу присутніх під час заходів, поділилась досвідом щодо створення бібліотечних сценаріїв. А також провела інтелектуальну гру-тренінг знавців української мови «Мово українська, мово солов’їна».

Про особливості індивідуальної взаємодії з користувачами «бібліотекар – читач» розповіла провідний методист Ірина Чеботар. Саме контакт бібліотекаря з читачем є безпосереднім, прямим на рівні індивідуального зв′язку. «Читач приходить до бібліотеки з запитом, розуміючи свої потреби, а бібліотекар в його очах - втілення всієї системи засобів отримання інформації», - підкреслила Ірина. Коло індивідуальної роботи значно ширше, ніж просто бесіда або видача книжки. А починається все з запису до бібліотеки - обов’язково треба познайомити з правилами користування бібліотекою, пояснити необхідність деяких платних послуг, а надалі можемо розкрити таланти наших користувачів, залучаючи до масової та проєктної діяльності. Потім всі долучилися до гри «Бібліотечні диспути».
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік