Нові правила отримання житлової субсидії


22.05.2018 08:17 192

З 1 травня 2018 року Урядом внесені зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій. Зазначеними змінами посилились вимоги до претендентів на житлові субсидії.

На наступний період (двічі на рік) передбачено призначення субсидії лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям:

    •орендарям житла;

    • внутрішньо переміщеним особам;

• особам, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

    • сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб;

    • сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї;

    • сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує  20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн) і не погасять її до червня 2018 року.

Положенням визначено випадки, коли субсидія не призначається (у тому числі на наступний період):

- перевищення встановленої площі житлового приміщення — для квартири 120 кв.метрів, для індивідуального будинку 200 кв.метрів;

- наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років;

- здійснення покупки на суму більше 50 тис.грн.;

- у складі домогосподарства, або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи працездатного віку які не працюють, або вони отримували дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати; або не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

- наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Змінами затверджено призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг двічі на рік: на неопалювальний період - з травня по вересень та на опалювальний період — з жовтня по квітень.

Для громадян, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, опалювальний період для надання пільг та субсидій встановлюється з 16 жовтня до 15 квітня включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу та твердого палива, як і раніше, призначається на календарний рік, за особистим зверненням громадян.

Для орендарів житлового приміщення (будинку) житлова субсидія призначається за наявності договору найму (оренди) житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону, але не більше ніж до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб враховується:

за III-IV квартали попереднього календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;

за І-II квартали поточного календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;

за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, – у разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального (неопалювального) сезону.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального (неопалювального) сезону, доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального (квітень) або неопалювального (вересень) сезону.

У разі призначення субсидії після початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування (незалежно від отриманих/не отриманих доходів) і є платниками єдиного податку:

першої групи – за кожний місяць враховується дохід на рівні одного розміру мінімальної заробітної плати ;

другої групи – двох розмірів мінімальної заробітної плати ;

третьої групи – трьох розмірів мінімальної заробітної плати .

Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані:

1) щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу;

2) інформувати протягом місяця управління соціальної політики про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис.грн.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, паї, оренду землі, майно, що вплинули, або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та визначення ії розміру.

До постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», внесено зміни, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючі коефіцієнти, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

Зменшено норми споживання:

-природного газу для індивідуальною опалення з 5,0 куб.метра газу до 4,5 куб.метра газу - на 1 кв.метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

-електричної енергії для індивідуального опалення з 51 кВт·г до 30 кВт·г - на 1 кв.метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Внесені зміни і до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534.

У зв’язку з тим, що субсидія буде призначатися двічі на рік, то і розрахунок невикористаних сум субсидій здійснюватиметься двічі на рік - після закінчення опалювального та неопалювального сезонів.

Для призначення житлових субсидій громадянин, особа якого посвідчується паспортом, подає управлінню соціальної політики:

- заяву про призначення житлової субсидії;

- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії;

- довідки про доходи — у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС;

- довідку про склад сім'ї, оскільки домові книги зареєстрованих громадян зберігаються у власників житла і не зберігаються в житлово-експлутаційних організаціях або інших організаціях;

Для перевірки відомостей, наведених в ЗАЯВІ про призначення субсидії та ДЕКЛАРАЦІЇ про доходи та витрати, громадянам необхідно пред'явити:

*Паспорта всіх зареєстрованих у будинку осіб старше 14-ти років (копії паспорта і кода заявника)

*Свідоцтва про народження неповнолітніх дітей

* Ідентифікаційні номери

* технічний паспорт на житлове приміщення для підтвердження загальної площі житла.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік