Інформація про стан захворюваності на коронавірус у Білгороді-Дністровському


16.01.2021 08:26 233

За інформацією відокремленого підрозділу «Білгород-Дністровського міськрайонного відділу лабораторних досліджень» ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України», з 1 по 15 січня 2021 року отримали лабораторне підтвердження 42 випадки захворювання на COVID-19, з них 26 осіб госпіталізовано, 16 хворих перебувають на амбулаторному лікуванні. Зареєстровано 1 летальний випадок по місту. З початку пандемії на території міста захворіли та отримали лабораторне підтвердження COVID-19 – 962 особи. За професійними ознаками на COVID-19 захворіли: пенсіонери, працівники освіти та викладачі навчальних закладів, працівники торгівлі, банків, фізичні особи-підприємці, працівники виконавчих органів влади, комунальних установ міста, медичні працівники, військовослужбовці тощо. З початку року на території міста не зареєстровано спалахів на COVID-19 в організованих колективах.

Станом на 15.01.2021р. в комунальному некомерційному підприємстві «Білгород - Дністровський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Білгород-Дністровської міської ради на амбулаторному лікуванні перебувають 87 осіб з ГРВІ (дорослих - 33, дітей - 54) та 75 хворих на пневмонію, із них: 13 осіб з лабораторно підтвердженим випадком COVID-19, 28 осіб з негативним результатом на коронавірус, 34 хворих очікують результат дослідження методом ПЛР-тестування на COVID-19. Всього методом ПЛР на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, обстежено 2026 осіб, з них 1964 дорослих та 62 дітей.

В інфекційному відділенні КНП “Білгород-Дністровська багатопрофільна лікарня” знаходиться 5 хворих з підозрою на COVID-19 та інших супутніх патологій, у яких проведено відбір біоматеріалу для підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР. В клінічно-діагностичній лікарні в період з 7 по 14 січня 2021 року проведено 24 дослідження на COVID-19 методом ІФА, виявлено позитивних 2 випадки.

З 08.01.2021 р. по 15.01.2021 р. на базі трьох інфекційних відділень лікувального закладу КНП “Білгород-Дністровська центральна лікарня” отримали та отримують стаціонарну медичну допомогу мешканці м. Білгород-Дністровський у кількості 15 чоловік, із них з підтвердженим діагнозом COVID-19 - 13 осіб.

Нагадуємо, з 8 і до 24 січня 2021 року включно в Україні діятиме жорсткий карантин, який Уряд запровадив заради боротьби з поширенням коронавірусу.

Локдаун Уряд обґрунтував бажанням не допустити нової хвилі коронавірусу, яка може наступити після новорічних свят. Тобто, посилені карантинні обмеження введені для того, щоб розірвати ланцюг захворюваності.

Отже, під час локдауну Уряд забороняє:

•відвідувати заклади освіти, крім дитсадків та спеціальних закладів;

•працювати розважальним закладам та ТРЦ, крім роботи продуктових магазинів, аптек у торгових центрах;

•працювати кафе, барам, ресторанам та іншим закладам харчування, крім роботи на винос та на доставку (ресторани працюватимуть в звичайному режимі лише в аеропортах, а в готелях з 6 до 11 ранку подаватимуть сніданки);

•працювати фітнес-залам, басейнам, непродовольчим ринкам;

•працювати кінотеатрам, театрам та іншим культурним закладам;

•працювати різдвяним ярмаркам;

•проводити будь-які масові заходи.

Оскільки уряд продовжив дію карантину «помаранчевої» зони до 28 лютого, послаблення обмежень, які працювали до локдауну, не буде. Тобто, масковий режим, дотримання соціальної дистанції та інших протиепідемічних норм діятимуть і надалі.

Окрім цього нагадуємо, що самоізоляція допомагає зупинити розповсюдження вірусу, не інфікувати колег, друзів, рідних. Вона потрібна для тих, хто має симптоми або встановлений COVID-19. А також для тих, очікує результати тесту на коронавірус або близько контактував з особами, що захворіли на коронавірус. Розповідаємо детальніше, коли потрібно йти на самоізоляцію.

При раптовому ГРЗ, що супроводжується лихоманкою, наявністю кашлю або утрудненого дихання. При цьому за 14 днів до появи симптомів пацієнт контактував з людиною, яка має підтверджений COVID-19 або підозру на нього чи повернувся з країни/регіону із місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ.

При тяжкому гострому респіраторному захворюванні, коли температура перевищує 38ºС та наявний хоча б один з наступних симптомів: кашель або утруднене дихання.

При необхідності госпіталізації за відсутності інших причин, які повністю пояснюють клінічну картину.

При наявності лабораторно підтвердженого захворювання COVID-19, незалежно від клінічних ознак та симптомів.

При контакті з людиною, у якої діагностовано COVID-19, незалежно від наявності симптомів.

Контакт з людиною з підтвердженим COVID-19 означає:

спільне проживання;

прямий фізичний контакт на кшталт рукостискання;

контакт із хворим(и) на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови, якщо маску було вдягнуто неправильно або взагалі не вдягнено;

перебування у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування лікарні та ін.) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру;

працівники закладів охорони здоров’я, що підпадають під наступні визначення:

контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік