Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період з 6 по 10 березня 2023 року


17.03.2023 12:14 43

З метою дотримання законодавства України в сфері соціального забезпечення, Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород- Дністровської міської ради здійснює функції розпорядника коштів, що надходять з різних джерел фінансування.

З 06.03.2023 року по 10.03.2023 року Департаментом соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради перераховані кошти на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення на загальну суму - 7 010 777,90 грн.

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ - 6 964 429,61 грн, в т. ч.

На соціальний захист дітей та сім’ї (виплата державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини та усиновлені дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги одиноким матерям, виплата тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, послуг патронатного вихователя, виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та здійснення видатків на сплату за патронатного вихователя єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, муніципальна няня) - 2 680 397,13 грн.

На компенсаційні виплати за продукти харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 46 207,50 грн.

На соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини (виплата державної соціальної допомоги на догляд, виплата державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю з дитинства, внаслідок психічного розладу, непрацюючій особі пенсійного віку) - 2 916 252,60 грн.

На підтримку малозабезпечених сімей - 1 321 572,38 грн.

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ- 46 348,29 грн, в т.ч.:

На поховання невідомих громадян – 41 579,28 грн.

Надання пільг на житлово-комунальні послуги з місцевого бюджету учасникам АТО/ООС, вдові працівника МВ УМВС України в Одеській області, загиблого при виконанні службових обов’язків, вдовам загиблих воїнів-афганців під час виконання службового обов’язку, особам з інвалідністю з ураженням органів зору 1 та 2 груп, вдовам прикордонників загиблих при виконанні службових обов’язків в зоні проведення АТО – 1 769,01 грн.

Виплата матеріальної допомоги громадянам міста, які опинилися в складних життєвих обставинах та на поховання деяких категорій осіб – 3 000 грн.

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 23 заяви для призначення 31 державних соціальних допомог, в тому числі 4 заяв на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Призначено 53 державна соціальна допомога, в тому числі 23 допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам. Проведено перерахування в межах терміну призначення, в ручному режимі 3 державних соціальних допомог. Спеціалістами відділу за звітний період надані консультації з питань порядку призначення та виплати державних соціальних допомог (в тому числі - в телефонному режимі) 88 громадянам.

Проведено виплату всіх видів державних соціальних допомог 2778 отримувачам на суму 6918222,11 грн.

Відповідно до Закону України від 3 грудня 2019 року № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» відділом виплати допомог проводиться про кожному отримувачу державних соціальних допомог верифікація даних, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. За звітний період проведено превентивну верифікацію та отримано 21 повідомлення.

За заявами громадян сформовано та видано 11 довідки про розмір державних допомог.

Опрацьовано 13 особових справ згідно верифікації даних.

Відділом обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту прийнято 2 заяви від осіб з інвалідністю на забезпечення 5-ма допоміжними засобами реабілітації, надали роз’яснення 4 особам з інвалідністю щодо отримання допоміжних засобів реабілітації, 2 заяви від батьків дитини з інвалідністю на забезпечення її реабілітаційними заходами в 2023 році. Сформовано списки та передано до банківський установ списки на компенсаційну виплату за продукти харчування 123 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 46 207,59 грн. Прийнято розрахунок на виплату компенсації пільг громадянам, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на безкоштовне зубопротезування 2 громадянам на 11246,84 грн для подальшої оплати за рахунок інших субвенцій з місцевого бюджету за програмою 0803050 медичне обслуговування на 2023 рік.

Відділом соціальних інспекторів протягом звітного періоду здійснено 1 обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, які звернулись за призначенням державних соціальних допомог, з метою визначення права громадян на призначення державних допомог та складено відповідні акти. За результатами обстеження та наданих громадянами документів, спеціалістами відділів у подальшому будуть прийматися рішення про право громадян на отримання державних соціальних допомог. Сформовано запити та отримано 120 інформаційних витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів. Отримано з Головного управління ДПС в Одеській області 70 відповідей щодо перебування/ неперебування на обліку ФОП-громадян та 5 відповідей від Головного сервісного центру МВС, щодо наявності/відсутності транспортного засобу у громадян, які звернулись за державними соціальними допомогами. Проведено перевірку 85 особових справ отримувачів державних соціальних допомог. Також по 5 отримувачам державних соціальних допомог зроблені запити до установ та організацій щодо перевірки даних, зазначених заявниками у деклараціях.

Спеціалісти служби у справах дітей з метою захисту прав та законних інтересів дитини 10 березня 2023 року прийняли участь у 1 судовому засіданні в Білгород-Дністровському міськрайонному суді щодо усиновлення дитини. 10.03.2023 року підготували та провели засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 16 питань. 09.03.2023 року проводилось обстеження умов проживання особи з метою підготовки висновку про доцільність усиновлення. Також протягом тижня було проведено роботу з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах. Проводились співбесіди з дітьми та їх батьками за повідомленнями поліції. Постійно ведеться робота з кандидатами в усиновлювачі.

Сектором по роботі з внутрішньо переміщеним особами та з питань соціально-трудових відносин департаменту щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року №352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян.

Відділом сім'ї та організації роботи з надання соціальних послуг населення Прийнято 3 рішення щодо надання соціальних послуг. Підготовлені проекти рішень “Про затвердження переліку соціальних послуг, які надаються комунальною установою “Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” окремим категоріям осіб/сімей за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) по місту Білгород-Дністровський у 2023 році”, “Про затвердження платних соціальних послуг, які надаються комунальною установою “Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” у 2023 році” та “Про затвердження переліку соціальних послуг, які надає Білгород-Дністровський міський центр соціальних служб окремим категоріям осіб/сімей за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) по місту Білгород-Дністровський у 2023 році” Ведеться поточне листування з державними установами, організаціями підприємствами з питань діяльності відділу, з метою формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки та формування єдиного обліку багатодітних сімей по місту Білгород-Дністровський.

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 158 документів : 60 вхідних документів, 49 звернення громадян, 1 звернення на Урядову гарячу лінію та 48 вихідних документів.

Білгород-Дністровський міським центром соціальних служб за звітний період відвідано 5 родин, які перебувають на обліку сімей, що опинилися складних життєвих обставинах з метою проведення соціально-профілактичної роботи щодо ведення здорового способу життя. Спільно зі спеціалістами служби у справах дітей здійснено вихід до 3 родин, з метою складання акту оцінки потреб для подальшого визначення місця проживання дітей. Проводилась робота в рамках соціального супроводу з 1 родиною. Також з метою перевірки цільового використання державної допомоги при народжені дитини обстежено 2 родини. Виплати використовуються за призначенням.

Відповідно до державних стандартів МЦСС мешканцям міста надано 401 послуг, зокрема:

- соціального супроводу - 6;

- консультування – 67;

- інформування- 152;

- соціальна профілактика- 19;

- консультативно кризовий телефон-15.

- соціального супроводу-22

- посередництво-100

- представництво інтересів-26

Міський центр соціальних служб вже тривалий час співпрацює з БФ «Добрий Самарянин” та з метою надання натуральної допомоги сім' ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Проведено інформування 100 родин про можливість отримання допомоги від благодійного фонду.

06.03.2023взяли участь у онлайн нараді Одеського обласного центру соціальних служб: “Про надання безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються, або звільнені з військової служби, членам сімей таких осіб та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та їх сімей”.

10.03.2023 р. проведено 3-ї сесія тренінгу «Самодопомога плюс» з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

В КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» на базі відділення денного перебування для проведення дозвілля громадян похилого віку створено “Університету третього віку” та було проведено наступні заходи: на факультеті «Культурно-мистецький» проведена репетиція ансамблю «Ретро», взяли участь 10 підопічних; на факультеті «Літературно-пізнавальний» проведена поетична година, присвячена Дню народження Тараса Шевченко, де взяли участь 19 підопічних.




Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік