Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період з 27 лютого по 3 березня 2023 року


15.03.2023 12:08 56

З метою дотримання законодавства України в сфері соціального забезпечення, Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород- Дністровської міської ради здійснює функції розпорядника коштів, що надходять з різних джерел фінансування.

З 27.02.2023 року по 03.03.2023 року Департаментом соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород - Дністровської міської ради перераховані кошти на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення на загальну суму - 197 485,17 грн.

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ - 0,00 грн.

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ - 197 485,17 грн., в т.ч.:

- на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 6 027,17 грн.

- виплата стипендії та премії міського голови обдарованій молоді та студентам міста - 7 458,00 грн.

- виплата матеріальної допомоги громадянам міста, які опинилися в складних життєвих обставинах, та на поховання деяких категорій осіб – 184 000,00 грн.

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 39 заяв для призначення 45 державних соціальних допомог, в тому числі 7 заяв на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Призначено 92 державні соціальні допомоги, в тому числі 32 допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Проведено перерахування в межах терміну призначення, в ручному режимі 4 державних соціальних допомог. Спеціалістами відділу за звітний період надані консультації з питань порядку призначення та виплати державних соціальних допомог (в тому числі — в телефонному режимі) 104 громадянам.

Передано на виплату перший виплатний період березня 2023 року для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, 941 заяву на суму 3241000,00 грн.

Відповідно до Закону України від 3 грудня 2019 року №324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» відділом виплати допомог проводиться про кожному отримувачу державних соціальних допомог верифікація даних, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. За звітний період проведено превентивну верифікацію та отримано 40 повідомлень.

За заявами громадян сформовано та видано 17 довідок про отримання державних допомог.

Відділом обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту прийнято 4 заяви від осіб з інвалідністю на забезпечення 38-ма допоміжними засобами реабілітації, 1 заяви від особи з інвалідністю, щодо забезпечення їх санаторно-курортним оздоровленням, 1 заява від батьків дитини з інвалідністю на забезпечення її реабілітаційними заходами в 2023 році. Спеціалістом відділу надано роз’яснення 5 особам з інвалідністю щодо отримання допоміжних засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг та санаторно-курортного оздоровлення.

З місцевого бюджету за програмою 0803050 “Медичне обслуговування” оплачено розрахунок на виплату компенсації пільг громадянам, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на безкоштовне отримання ліків за рецептами лікарів 6027,17 грн.

Відділом соціальних інспекторів протягом звітного періоду здійснено 8 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян, які звернулись за призначенням державних соціальних допомог, з метою визначення права громадян на призначення державних допомог та складено відповідні акти. За результатами обстеження та наданих громадянами документів, спеціалістами відділів у подальшому будуть прийматися рішення про право громадян на отримання державних соціальних допомог. Сформовано запити та отримано 80 інформаційних витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів. Отримано з Головного управління ДПС в Одеській області 80 відповідей щодо перебування/ неперебування на обліку ФОП-громадян та 17 відповідей від Головного сервісного центру МВС, щодо наявності/відсутності транспортного засобу у громадян, які звернулись за державними соціальними допомогами. Проведено перевірку 108 особових справ отримувачів державних соціальних допомог. Також по 8 отримувачам державних соціальних допомог зроблені запити до установ та організацій щодо перевірки даних, зазначених заявниками у деклараціях.

Спеціалісти служби у справах дітей з метою захисту прав та законних взято участь у 5 судових засіданнях в Б-Дністровському міськрайонному суду з питання щодо захисту житлових прав дитини. 03 березня 2023 року підготовлено та проведено засідання міждисциплінарної команди, на якому розглянуто питання вибуття дитини з сім'ї патронатного вихователя, виконання батьками батьківських обов’язків відносно дітей. 27. 28 лютого та 01 березня 2023 року проводились обстеження умов проживання осіб, які опинились в складних життєвих обставинах та в яких є неповнолітні діти. 03.03.2023 року проведено профілактичний захід-рейд з метою обстеження умов проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах

Сектором по роботі з внутрішньо переміщеним особами та з питань соціально-трудових відносин департаменту щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року № 352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян.

Відділом сім'ї та організації роботи з надання соціальних послуг населення прийнято 16 рішень щодо надання соціальних послуг та 2 рішення щодо припинення надання соціальних послуг. Надано до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради проєкт рішення про схвалення переліку платних соціальних послуг, які надаються комунальною установою “Білгород-Дністровський міський територіальний

За результатами визначення потреб населення Білгород-Дністровської міської територіальної громади у 2023 році для задоволення потреб у соціальних послугах до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради надано проєкт рішення про схвалення переліку соціальних послуг, які надаються комунальною установою “Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” та Білгород-Дністровським міським центром соціальних служб окремим категоріям осіб/сімей за рахунок бюджетних коштів (безоплатно) по місту Білгород-Дністровський.

Ведеться формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 159 документів: 55 вхідних документів, 51 звернень громадян, 2 звернення на Урядову гарячу лінію та 51 вихідних документів. Спеціалістом з інформаційної обробки інформації організаційної відділу встановлено доробки програмних забезпечень.

Білгород-Дністровський міським центром соціальних служб за звітний період відвідано 5 родин, які перебувають на обліку сімей, що опинилися складних життєвих обставинах з метою проведення соціально-профілактичної роботи щодо ведення здорового способу життя та спільно зі спеціалістами служби у справах дітей здійснено вихід до 3 родин, з метою складання акту оцінки потреб для подальшого визначення місця проживання дітей. Проводилась робота в рамках соціального супроводу з 7 родинами.

МЦСС протягом тижня надано наступні соціальні послуги:

- соціального супроводу- 13;

- консультування – 75;

- інформування - 66;

- соціальна профілактика - 55;

- консультативно кризовий телефон - 1

27.02.2023 р. спеціалісти МЦСС взяли участь в онлайн-семінарі ООЦСС «Система раннього втручання. Стан розвитку».

03.03.2023 р. Міський центром соціальних служб проведено II сесію тренінгу в управління стресу «Самодопомога Плюс» з сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» 8 отримувачам соціальних послуг відділення догляду вдома оформлена субсидія.

В КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» на базі відділення денного перебування для проведення дозвілля громадян похилого віку створено “Університету третього віку” та було проведено наступні заходи: на факультеті «Літературно-пізнавальний» 20.02.23 р. відбулася поетична година: «Слухаємо Павла Антонова - авторське читання віршів», в якій взяло участь 6 подопічних; на факультеті «Культурно-художній» 28.02.23 р. відбулася літературна зустріч, присвячена дню народження Лесі Українки «…І хтось немов схиляється до мене і промовляє чарівні слова», взяли участь 8 підопічних; на факультеті «Соціально-активна життєва позиція» 03.03.23 р. «Мандрівки по Бессарабському краю» знайомство з церквою «Перемога», взяло участь 50 підопічних територіального центру.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік