Небезпека азартних ігор


03.07.2024 14:59 10

Сучасний ринок азартних розваг є різноманітним: гра в казино, ставки на спортивні події, азартні онлайн комп'ютерні ігри тощо. Розрізнити ігрову залежність від звичайної захопленості вкрай складно, оскільки багатьом властива схильність до азарту.

Ігрова залежність або ігроманія (патологічний гемблінг, лудоманія) – це патологічне захоплення азартними іграми, яке проявляється в непереборному бажанні почати нову сесію і домогтися виграшу, особливо якщо результатом попередньої був програш. Ігроманія загрожує не тільки матеріальному положенню людини, вона також супроводжується зміною емоційних реакцій, зниженням кола інтересів, стає на заваді професійній діяльності. Під впливом ігрової залежності можуть руйнуватися стосунки. Люди, що потрапляють у залежність від гри, стають більш замкнутими, перестають спілкуватися з друзями, які не поділяють їхню пристрасть, повністю зосереджуються на грі. Без гри люди із залежністю починають відчувати роздратування, нервозність, сильну потребу почати грати знову. Можуть виникати безсоння, проблеми з концентрацією, головний біль.

Якщо ви або ваші близькі відчуваєте потребу в допомозі, можете звернутися до Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). Безкоштовна гаряча лінія КРАІЛ: 0 800 50 13 77. Офіційна електронна скринька для подання звернень громадян: zvernennya@gc.gov.ua. Перелік закладів охорони здоров'я, які надають медичні послуги особам з ігровою залежністю, можна знайти на сайті КРАІЛ у розділі “Ігрова залежність”.

Для отримання безоплатної правничої допомоги необхідно звернутися за єдиним номером контакт-центру системи безоплатної правничої допомоги — 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів) або безпосередньо до найближчого бюро правничої допомоги (детальніше: https://legalaid.gov.ua).

Одним із принципів відповідальної гри є самоконтроль та самообмеження. Крім цього, існує також можливість включити гравця до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, одним із способів:

- особистого подання заяви організатору азартних ігор або КРАІЛ з одночасним пред'явленням документа, що посвідчує особу;

- надсилання заповненої заяви на електронну адресу КРАІЛ zvernennya@gc.gov.ua або організаторів азартних ігор у письмовій або електронній формі з дотриманням вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги” (тобто, заява має містити електронний цифровий підпис);

- заповнення заяви онлайн на сайті КРАІЛ з обов'язковим накладанням електронного цифрового підпису.

Члени сім'ї гравця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти) можуть подати заяву про обмеження. Заява може бути подана за вибором заявника — особисто, на поштову або електронну адресу.

Лікування ігроманії потребує комплексного підходу до проблеми. Основну роль грає психотерапія, під час якої людина усвідомлює та опрацьовує свої помилки мислення, вчиться реально дивитися на речі та нормально взаємодіяти з оточенням.

Запам'ятайте! Азартні ігри — це не спосіб заробити гроші, а лише вид розваги. Самоконтроль та свідоме ставлення до азартних ігор можуть допомогти вам вберегти себе від ігрової залежності.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік