Народознавчий захід в Білгород – Дністровській бібліотеці


16.01.2023 10:50 131

Народні свята й обряди – один з важливіших елементів духовної культури українців. Прадавні обряди тісно пов’язані з порами року та відповідною до них працею в полі та господарстві. Це були весняні, літні, осінні, зимові, а також родинні свята. З часу прийняття християнства упродовж віків різні вірування, традиції і звичаї наших предків злилися з християнськими обрядами в одну гармонійну цілість і надійно оберігають духовний зв’язок. Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та нічого не втративши передати іншим поколінням. Бібліотеки повинні сприяти процесу відродження, як центри народознавства та осередки народних традицій і звичаїв. Саме ця тема поєднала бібліотекарів та гостей заходу в Публічній бібліотеці на народознавчій вечірці «Зима прийшла – новорічні свята привела». Після відзначення Нового року в січні ще є такі свята: 13 січня - Преподобної Меланії Римлянки. Народні назви свята - Меланки, Щедрий вечір, Щедра Кутя. У давнину цей день завершував рік, а наступний за ним Василя – відкривав новий. 14 січня – День Святого Василя Великого. Василь вважається покровителем землеробства. Цей день присвячується гаданню, оскільки вважалося, що гадання на День Василя завжди збуваються. Здавна дівчата ворожили, бібліотекарі теж підготували цікаві передбачення для гостей вечірки і кожен отримав своє. 14 січня - Старий Новий Рік. 18 січня – Надвечір’я Богоявлення. Напередодні Водохрещі святкується «Голодна кутя», або другий Святий вечір. 19 січня – Богоявлення Господнє. Хрещення Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса. День прийняття Ісусом Хрещення на річці Йордан від Івана Хрестителя. Вважається що на Водохреща вода набирає цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні та духовні хвороби.

А ще символ 2023 року за східним календарем — Чорний Водяний Кролик або Кіт. Святкування Китайського нового року має свої звичаї. Підготовка до цього свята включає в себе приготування смачних страв, викидання непотрібних речей під час передноворічного прибирання. У новорічну ніч прийнято відкривати всі вікна і двері, щоб рік, що минає не затримувався. Китайці прикрашають свої будинки та вулиці у червоний колір - це головний колір свята. Є повір'я, що він приносить удачу й відганяє злих духів. На вулицях з'являються червоні ліхтарі, написи на червоному папері з побажаннями добра і щастя, а дітям дарують гроші у яскраво-червоних конвертах. Китайський гороскоп прогнозує, що 2023 рік буде більш спокійним і ми на це щиро сподіваємось!

Даний захід був цікавим та змістовним - лунали вірші, гуморески, щедрівки, відбулися різноманітні конкурси. Всі побажали: «Нехай 2023 рік буде Переможним!»




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік