14 березня 2017 року у міському методичному кабінеті відбулось засідання методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва та художньої культури на тему: «Народне мистецтво витинанки».
Витинанки - один із видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції. Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого й кольорового паперу, їх використовували для прикрашання стін, вікон, полиць, груб, коминів, печей.
У ході засідання всі присутні педагоги ділились своїми напрацюваннями на цю тему, а саме: на уроках образотворчого мистецтва вчителі дають поняття про оберегові символи у витинанках, показують різноманітність форм і візерунків витинанок; виховують розуміння взаємозв’язку внутрішньої та зовнішньої краси навколишнього світу через створення художнього образу засобами витинанки та естетичне ставлення до народного мистецтва.
Для сформування ключових компетентностей дітей вчителі пояснюють їм поняття «симетричний малюнок», «витинанка», ознайомлюють учнів із вирізанням симетричної силуетної форми як видом художньої роботи з папером.
Щоб сформувати у дітей предметні компетенції, вчителі навчають дітей працювати за зразком, розвивати зорову і асоціативну пам’ять, образне мислення, моторику рук, активізувати творчу діяльність учнів в умовах практичної роботи, виховувати акуратність, спостережливість та любов до творчої роботи з папером.
Дітям особливо корисні заняття цим мистецтвом. Витинанка розвиває дрібну моторику рук, просторове мислення, художній смак.
В кінці засідання вчителі мали змогу подивитись майстер-класи з виготовлення різноманітних витинанок через Інтернет.