Пакет пенсійних законопроектів, – це стимулювання легалізації зарплат.
За різними оцінками експертів, сьогодні в Україні до 200 млрд. грн. заробітної плати виплачується в «конвертах», а це означає, що Пенсійний фонд недоотримує понад 60 млрд. грн. на рік. Впровадження інституту власності на ці внески створить стимули для їх сплати.
Виведення зарплат з тіні – це основне джерело, за рахунок якого можна фінансово збалансувати і стимулювати розвиток пенсійної системи.
Отримання пенсій одночасно з трьох різних джерел – солідарного, накопичувального і недержавних пенсійних фондів – призведе до значного збільшення пенсійних виплат. Якщо зараз при виході на пенсію людина отримує близько 40% від свого заробітку, то після запровадження накопичувальної системи додатково до солідарного рівня отримуватиме понад 60% від зарплати, а при запровадженні недержавного рівня - цей відсоток буде ще вищим.
На 21 травня у Верховній Раді України заплановано розгляд внесених Урядом законопроектів щодо докорінної зміни принципів функціонування системи пенсійного забезпечення – запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, удосконалення функціонування солідарної системи, зокрема, призначення всіх пенсій за одним законом та скасування спеціальних пенсій (крім військових), звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат та визначення розмірів всіх видів пенсій, надбавок, підвищень та доплат до них в одному Законі.
Сподіваємося, що народні депутати підтримають законопроекти і дадуть старт оновленій, потужній, фінансово збалансованій пенсійній системі.
Білоус Л.А. – перший заступник начальника
управління Пенсійного фонду України
в м. Білгороді - Дністровському
та Білгород-Дністровському районі
Одеської області