На минулому тижні 5 мешканців Білгорода-Дністровського захворіли на COVID-19


19.07.2021 12:27 31

Міськрайонний відділ лабораторних досліджень повідомляє, що за минулий тиждень в місті зафіксовані 5 випадків захворюваності на COVID-19 (за попередній період – 4). Серед дітей до 17 років випадків не зареєстровано.

До Білгород-Дністровської центральної районної лікарні, яка визначена центром надання медичної допомоги пацієнтам з діагнозом COVID-19, минулого тижня госпіталізовано 12 хворих з міста та району (попереднього тижня - 5). На даний час стаціонарну медичну допомогу тут отримують 19 хворих з діагнозом COVID-19, з них 3 мешканця міста. Киснево-залежних – 7.

В інфекційному відділенні Білгород-Дністровської міської багатопрофільної лікарні перебуває 12 хворих, з них 6 з підозрою на COVID-19. Відбір біоматеріалу для підтвердження діагнозу на COVID-19 методом ПЛР за минулий тиждень проведено у 6 хворих, позитивний 1. В клініко-діагностичній лабораторії лікарні за минулий тиждень методом ІФА досліджень на COVID-19 проводилось 23 дослідження, позитивних немає.

Лікарня забезпечує спеціалізовану медичну допомогу ІІ рівня мешканцям міста та району, всі 9 стаціонарних відділень та структурні підрозділи лікарні працюють у звичайному режимі, ургентна (цілодобова) допомога надається лікарями-спеціалістами за 6 спеціальностями та проводяться дослідження у режимі 24/7 клінічних аналізів біо-речовин та рентгенологічні, ургентну допомогу надають також лікарі за 7 спеціальностями. Консультативна поліклініка, жіноча консультація та стоматологічна поліклініка працюють у звичайному режимі з дотриманням протиепідемічних правил.

Екстрену медичну допомогу мешканцям міста та району забезпечує ВП «Білгород-Дністровська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги». Бригадами швидкої медичної допомоги за минулий тиждень здійснено 21 виїздів з причини пневмонії та підозри на COVID-19, та 9 госпіталізації.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України повідомила, що вся територія України перейшла в «зелену» зону за показниками захворюваності на коронавірус.

Кабінет міністрів послабив умови входження регіону в «зелений» рівень епідемічної небезпеки, а також послабив обмеження для роботи закладів харчування та проведення масових заходів.

Зокрема, Кабмін дозволив проводити масові заходи за умови наявності у всіх учасників і організаторів негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавіруса SARS-CoV-2, яке проведено не більше ніж за 72 години до заходу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації. Кабінет міністрів виключив пункт про заборону роботи закладів харчування після 24 годин.

Як пояснили на сайті Кабінету міністрів України, «зеленим» вважають регіон, де немає спалаху захворювання COVID-19, а завантаженість ліжок в лікарнях на рівні 5%.

Такий рівень небезпеки зокрема передбачає:

- перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

- проведення масових заходів за умови не більше 1 людини на 5 кв.м;

- кінотеатри із заповненістю на 50%;

- перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

Зазначимо, регіон може потрапити до «жовтої» зони, якщо протягом 5 днів показники інфікування змінюються, а завантаженість ліжок коливається від 5% до 50%. У разі, якщо пацієнти з COVID-19 займатимуть понад 50% місць у лікарнях регіону, в області запровадять «помаранчевий» ризик небезпеки.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік