Мистецька галерея «Роблю сонячні квіти, тому що людей люблю» з Білгород-Дністровською бібліотекою


29.01.2024 14:15 82

Цього року у січні народній мисткині Марії Примаченко виповнилося 115 років. Світлана Влезько, завідувачка бібліотекою-філією ім. Лесі Українки для учнів 11-го класу міського ліцею «Лідер» представила літературну творчу галерею «Роблю сонячні квіти, тому що людей люблю».

Під час заходу юнаки та дівчата познайомилися з творчістю Марії Оксентіївни Примаченко. Вона є яскравою представницею «наївного мистецтва», одна з найвідоміших українських художниць, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка (1966).

2009-й рік за рішенням ЮНЕСКО було визнано роком Марії Примаченко. «…Мистецтво мисткині заполонило мільйони сердець. Фантастичні звірі стали друзями для багатьох. Марія Оксентіївна дивовижно об’єднала у своїй творчості малюнок і живопис. Це – і живописна графіка, і графічний живопис водночас. За типологією роботи Примаченко можна умовно поділити на сюжетні (фігурні), знакові, ритміко-орнаментальні. Твори Марії Примаченко свідчать про те, що за ними стоїть велика, різноманітна школа народного мистецтва, багатовікова культура народу. Це ніби згусток емоційних вражень і від казок, і від легенд, і від самого життя. Майстриня володіла бездоганним відчуттям ритму, її форми завжди добре узгоджені одна з одною. І водночас вони не статичні, а якісь особливо рухливі: рослини, навіть пелюстки квітів подані у взаємодії…», - розповідала Світлана Влезько, а також познайомила з матеріалами, де надруковані творчі роботи Марії Примаченко. Присутні з захватом слухали розповідь та переглядали роботи майстрині.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік