Міжнародний день інвалідів відзначили в бібліотеках Білгорода-Дністровського


05.12.2017 07:28 1419

3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

В 4-х бібліотеках міста: ЦМБ ім. М. Горького, для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва, бібліотеках ім. О. Пушкіна та ім. Лесі Українки, вже декілька років діє соціальний проект «Університет третього віку» щодо навчання осіб похилого віку та інвалідів комп’ютерній грамотності. Завдяки цьому навчанню, активними користувачами Інтернету безоплатно стали понад 50 осіб з обмеженими можливостями.

Щороку бібліотекарі аналізують потреби користувачів-інвалідів щодо читання. За результатами досліджень складаються індивідуальні рекомендаційні списки літератури та списки нових надходжень. Люди з обмеженими можливостями – більш чуттєві та потребують особливої уваги і підтримки. Скрасити сірі будні їм допомагає читання цікавої літератури. Тому традиційним в роботі бібліотекарів стало обслуговування деяких користувачів на дому. Протягом всього року проходить акція «Книга -додому».

Міжнародному дню інвалідів бібліотеки присвятили цикл заходів під гаслом «Бібліотека - територія добра і милосердя». В центральній міській бібліотеці ім. М. Горького оформлено виставку-адвайзер «Добро і милосердя єднає серця», в бібліотеці ім. О. Пушкіна була підготовлена інформаційна полиця «Вади не завадять!», в бібліотеці ім. М. Кропивницького пройшла година милосердя «Творимо добро разом», а в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва створено віртуальну виставку «Спрага до життя палає й кипить!», присвячена письменникам-інвалідам та книгам про людей з обмеженими фізичними можливостям (переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=goMo-u0kIgo).

Багато з літературних творів, де героями є люди з інвалідністю, є дуже «важкими» за сюжетом і не завжди мають казковий фінал. І дехто може запитати: «А навіщо читати такі складні книги, коли можна провести вечір-другий в компанії легенького детективу чи любовного роману?..» Але книга – це не лише розвага. Вона відповідає на запитання, дає поради, дарує психологічну підтримку. Такі персонажі в літературі потрібні читачам. Вони допомагають спостерігати позитивні приклади боротьби, перемог та знаходити в реальному світі сенс у житті.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік