«Ми прагнемо бути бібліотекою без бар’єрів»


18.09.2023 15:05 290

18 вересня Алла Уманець, директорка комунальної установи «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади», поділилася досвідом роботи бібліотек Білгорода-Дністровського на третьому турі онлайн-конференції «Безбар’єрність: досвід бібліотек Одещини», який організувала ООУНБ ім. М. Грушевського.

Бібліотекарі активно продовжують працювати над усуненням цих перешкод та впроваджують у свою діяльність напрями роботи, визначені у Національній стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року: фізична, економічна, цифрова, освітня, інформаційна та громадянська безбар’єрність.

В Україні триває інформаційна кампанія «Україна без бар’єрів». Бібліотеки Білгород-Дністровської міської територіальної громади долучились до проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо безбар’єрності серед користувачів для популяризації у суспільстві культури безбар’єрності як філософії гідності та прийняття населенням.

Безбар’єрність - не тільки про людей з інвалідністю, безбар’єрність - це про кожного з нас. Це можливість вільно та безпечно пересуватися містом. Але водночас - це вільний доступ до інтернету, можливість навчатися незалежно від віку, стану здоров’я, місцезнаходження. Рівне право до працевлаштування у чоловіка і жінки чи людей старше 45 років, заняття танцями чи спортом у будь-якому віці - це все про безбар’єрність також.

Бібліотеки міста пропонують громаді широкий спектр послуг. Всі вони - безкоштовні, а значить - доступні кожному. Тут можна відпочивати, замовити ліки через мережу інтернет, оформити соціальну допомогу, вчитися та працювати (коворкінг) - читати книги, користуватися комп’ютером та Інтернетом, переглядати мистецькі виставки та події, навчатися хендмейду та брати участь у презентаціях книг, зустрічах з цікавими людьми та літературних вечорах.

Отже, безбарьєрність – це бачити людей серцем. Безбар'єрність в бібліотеках є суспільною нормою, в рамках якої кожну людину приймають, поважають і цінують незалежно від походження, статі, віку, фізичних особливостей, трудової зайнятості.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік