27 березня Міжнародний день театру, встановлений 1961 року за ініціативою делегатів IX конгресу Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО. Діяльність Міжнародного інституту театру, згідно з його статутом, спрямована на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх театральних діячів світу». Слово «театр» походить від давньогрецького слова theatron (θέατρον), що означає «місце, де дивляться».
В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески ХІ століття Софійського собору в Києві. У XVII-XVIII столітті широкого розмаху набули вертепи – мандрівні театри маріонеток, які виконували різдвяні драми та соціально-побутові інтермедії. У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові, в колишньому костелі єзуїтів. У Києві перший стаціонарний театр з’явився у 1806 р., в Одесі – в 1809 р., в Полтаві – в 1810 р.
Театр – це завжди атмосфера свята, духовності, високої культури. Усім відомий вислів Вільяма Шекспіра: «Весь світ – театр, а люди у ньому – актори...», А Г. Сковорода ще доповнив: «І кожен грає ту роль, на яку його поставили». Про все це розповідали бібліотекарі у відділі обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки юнакам та дівчатам Академічного ліцею під час мистецької години «Усе життя театр».
Міжнародний день театру – є справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів та користувачів бібліотек. Присутні з зацікавленістю знайомилися з літературою про видатних українських акторів, режисерів та переглядали відео про різноманітні театри світу.