В наш час вимоги до професії бібліотекаря швидко змінюються і ускладнюються. Тому найбільш пріоритетним напрямком роботи залишається підвищення професійної кваліфікації бібліотекарів, пошук нестандартних рішень.
Краєзнавча діяльність – це та діяльність, яка надає публічним бібліотекам місцевого колориту, регіональної специфіки та самобутності.
22 лютого 2017 року відділом методико-бібліографічної роботи Білгород-Дністровської центральної міської бібліотеки ім. М. Горького проведена методична година «Нові підходи в краєзнавчій діяльності», під час якої провідний бібліограф М.Ф. Станцой, зробивши аналіз стану краєзнавчої роботи в бібліотеках міста, надала рекомендації щодо запровадження інноваційних форм в цій сфері діяльності, зокрема: створення відео-презентацій про традиції багатонаціонального Білгород-Дністровського району, етнографічних куточків, бібліо-фольк-майданчиків, народних світлиць, організацію бібліо-посиденьок тощо. А також запропонувала шляхи популяризації культури читання та активізації роботи з довідково-бібліографічним апаратом з краєзнавства.
Алла Уманець, завідуюча відділом методико-бібліографічної роботи, оголосила про проведення регіональної акції-етномарафону «Етнографічне намисто Одеського краю», започаткованої обласною юнацькою бібліотекою ім. В. Маяковського.
Завідуюча відділом комплектування та обробки літератури М.О. Шишова звернула увагу спеціалістів на ведення зошитів «Незадоволеного читацького попиту» (для комплектування необхідною літературою), а також впровадження ведення нових форм документів відповідно до чинного законодавства.