Методика «Зелена кімната»


30.10.2023 09:36 198

Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі налагодила тісне співробітництво з Білгород-Дністровським РВП ГУНП щодо долучення психолога до опитування дітей, що постраждали від домашнього насильства або стали свідком домашнього насилля за використання методики «Зелена кімната».

Суть проєкту полягає у допомозі дітям та підліткам, які зіткнулися з життєвими випробуваннями, здатними похитнути їхню незміцнілу психіку. Насамперед йдеться про психолого-соціальний супровід неповнолітніх у період кримінального судочинства, фігурантами якого вони є.

Раніше траплялися випадки, коли дитина була жертвою домашнього насильства або стала свідком домашнього насилля, а працівники поліції не мали достатньо знань і вмінь для роботи з нею. До роботи в «Зеленій кімнаті» зараз залучатимуть професійного психолога (Антоніна Шимчук) спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування, яка може правильно поставити певні запитання, що цікавлять слідство.

У кімнаті також встановлено обладнання, яке записує розмову дитини і психолога. Тільки цей відеозапис, який зроблено в умовах такої кімнати, можна використовувати в суді без повторного допиту дитини, щоб уникнути психічних травм і стресу.

Навіщо потрібна «Зелена кімната»?

Насамперед вона є мотивацією для співпраці дитини з дорослими, які займаються темами насильства серед дітей. Головне - діти не зазнають повторного травмування, оскільки їм не треба відповідати на ті самі питання різним людям. Як зазначила менеджер спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування Ольга Гакотіна, у процесі розслідування дитина може спотворювати справжню картину події. Це залежить від ситуації, в якій вона перебуває, і з ким говорить.

Працюють у кімнаті психолог та поліцейські. За словами Антоніни Шимчук, завдання психолога - налагодити контакт із дитиною, створити сприятливу атмосферу та умови, щоб вона відчувала себе у безпеці. Під час допиту за склом перебувають правоохоронці. Вони записують показання дітей (аудіо та відео), конфіденційність гарантується. Крім фахівців, у кімнаті можуть бути батьки дітей, або їх законні представники, якщо дитина – сирота.

Тільки за останній місяць психолога спеціалізованої служби було залучено до опитування дітей у «Зеленій кімнаті» 4 рази.

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або знаєте про випадки прояву домашнього насильства, ви можете звернутися в спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, за телефоном 095-033-45-88.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік