Майстри Білгорода-Дністровського беруть участь у виставці-конкурсі на Премію імені Палецького


13.04.2017 09:20 209

В цьому році виповнюється 10 років найвагомішому для майстрів народного мистецтва Одещини заходу – народній академії творчості, що проводить Одеський обласний центр української культури при підтримці обласного управління культури. Щоквітня в рамках цього заходу проходить виставка декоративно-ужиткового мистецтва та майстер-класи, під час яких кращі майстри Одеського регіону мають змогу голосно заявити про себе. А підсумком виставки є визначення кращих майстрів народного мистецтва, яким присуджується Премія імені Ростислава Палецького «за визначний внесок у справу розвитку традиційного народного мистецтва». Ця Премія щорічно присуджується майстрам та пропагандистам народного мистецтва за роботи, що виділяються автентичністю та високою професійною майстерністю. Наші земляки неодноразово ставали лауреатами премії в різні роки.

В цьому році на виставку-конкурс 7 білгород-дністровських майстрів повезли аж 68 неповторних виробів...

Аліса Кулікова, яка займається розписом по деревині, не перший рік подає на виставку свої оригінальні та яскраві роботи. Зараз це глек для вина «Куманець у Солохи», оригінальні кухонні дощечки, підноси та декоративні тарілки. А її доньці – Юлії, подобається створювати картини з натуральної кольорової шкіри, які в її руках оживають та дихають емоціями.

Надія Сушельницька, яка традиційно займалася валянням з шерсті та живописом, представила абсолютно нові вироби з джутової філіграні, техніка роботи з якою з’явилася сотні років тому. В своїх роботах майстриня намагається передати власні узори на полотні, шкатулках та ляльках.

Ольга Капітанова здивувала любителів іграшок чарівними в’язаними тваринами та ляльками в українському стилі, а Надія Кушніренко – виробами з холодного фарфору. Панно, які створює Надія, складаються з дрібних деталей, а результат вражає – часник, лук, кукурудзу та інші продукти не можна відрізнити від справжніх! А ще «українську хатину» майстер вміло прикрашає колоритним національним посудом, хіба що дуже мініатюрним…

Ольга Дімова зовсім недавно відкрила себе в декоративних виробах, створюючи неповторні свічки з парафіну з використанням лише натуральних барвників. На створення такої декоративної свічки-прикраси витрачається немало часу, адже кожна має власний орнамент та веселкові кольори, які вдало переходять з одного тону в інший.

Вже багато років займається маркетрі Юрій Мамей, який також представив роботи на виставку. Майстер використовує різні породи деревини в одному виробі, як рідкі – зебрано, даніель, венне тай, королівське дерево, кото, лімба, фрізе, так і більш відомі – горіх, дуб, черешня, ясень, клен та інші. В свою справу Юрій вкладає багато таланту, любові та натхнення.

А об’єднує майстрів Галина Грошева – художник Білгород-Дністровського центру культури та дозвілля. Людина, захоплена декоративно-ужитковою творчістю, та яка вже багато років надихає місцевих народних митців на участь у різноманітних виставках і конкурсах.

Тож і в цьому році побажаємо нашим майстрам нових захоплень і перемог!




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік