Людина - не товар


01.08.2018 11:09 263

Торгівля людьми залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, які переживає світ, створюють загрозу потрапляння в ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення.

За даними Міністерства соціальної політики, протягом першого півріччя 2018 року 112 громадян України встановлені особами, постраждалими від торгівлі людьми.

Разом з тим, протягом першого півріччя 2018 року Мінсоцполітики виявлено 51 особу, постраждалу від сексуального рабства, у 2017 році таких було 46.

При цьому, одними з найбільш вразливих груп населення, які стають жертвами торгівлі людьми, є люди, які виїжджають за кордон для працевлаштування, та діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які не мають умов для виховання та навчання в сім’ї, діти з особливими потребами, які перебувають у відповідних інтернатних закладах.

Відомі випадки, коли українських дітей примушували перевозити і продавати наркотики в Молдові та Росії. Купля-продаж дітей здійснюється і для усиновлення в комерційних цілях, трансплантації органів, втягнення в збройні конфлікти тощо.

В багатьох випадках потенційні жертви від торгівлі людьми не усвідомлюють себе жертвами вчинених кримінальних правопорушень, натомість вважають, що самі є правопорушниками в очах представників правоохоронних органів, а тому не звертаються до них.

З метою уникнення вказаних ситуацій і для більшої обізнаності щодо порядку дій потерпілих у таких випадках за допомогою соціальних відеороликів пропонуємо Вам ознайомитись з сумними історіями в які потрапили наші співвітчизники.






Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік