Легалізація заробітної плати - розмір майбутньої пенсії


08.07.2016 13:00 203

Досягнувши пенсійного віку, призначивши пенсію, людина чекає на її підвищення. І це нормально та  закономірно. Але хочеться ще раз нагадати - щоб отримувати пенсію в більшому розмірі, треба потурбуватися про це з молодих літ. Адже, в поважному, похилому віці, змінити деякі факти трудової діяльності вже неможливо.
      Чи усвідомлюють працівники, що роботодавці зобов'язані сплачувати за них пенсійні внески, які в майбутньому повернуться їм у вигляді пенсій? Пенсійна реформа покликана, насамперед, зміцнити страхові принципи, зміст яких полягає в тому, що кожен учасник страхової системи отримує пенсію відповідно до розміру внесків, сплачених роботодавцем або учасником особисто. Отже, сплата страхових внесків перестає бути простим обов'язком, а набуває морального змісту, тому що забезпечує поточні пенсійні виплати, торкається інтересів найманих працівників, їхніх майбутніх пенсійних прав.      Викликає чимале занепокоєння той факт, що роботодавці, які платять заробітну плату в «конвертах», намагаючись зменшити податки та страхові внески, нараховують їх із мінімальної заробітної плати, що впливає на страховий стаж, а відтак – і розмір майбутньої пенсії. Отримуючи заробітну плату у «конверті», кожен має замислитись, чи у «конверті» йому виплачуватимуть пенсію? Якщо людина хоча б раз відмовиться працювати без оформлення або за мізерну легальну зарплату, це сприятиме тому, що  роботодавці змушені будуть відмовитися від ганебного підходу до отримання прибутків за рахунок ігнорування власних обов'язків перед працівниками із виплати гідної зарплатні.
     З метою сприяння легалізації зайнятості населення та детінізації заробітної плати, Білгород-Дністровське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області співпрацює з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними органами, роботодавцями міста та району. В управлінні є  вичерпна інформація, яка дозволяє виявляти суб’єктів господарювання, які порушують чинне законодавство щодо забезпечення прожиткового мінімуму працюючим. Працівниками відділу платежів до пенсійної системи щомісячно проводиться аналіз місячної звітності з метою виявлення роботодавців, які виплачують найманим працівникам заробітну плату, нижчу або на рівні мінімальної заробітної плати. З метою отримання допомоги в легалізації заробітної плати, управлінням щомісячно направляються списки вказаних роботодавців  до Білгород-Дністровського міського виконавчого комітету; Білгород-Дністровської районної державної адміністрації ; Головне управління Державної праці в Одеській області.     Проблему тіньової заробітної плати неможливо вирішити без участі найманих працівників, профспілкових організацій та організацій роботодавців. Тільки усвідомивши, що розмір пенсії в майбутньому – це похідна від заробітної плати сьогодні, тільки в тісній співпраці можливо досягнути успіхів.     

Пташенчук Ю.П. начальник відділу платежів до пенсійної сиситеми
Білгород - Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік