Краєзнавча зустріч Олександра Маркевича за участю бібліотекарів для ліцеїстів Білгорода-Дністровського


23.01.2024 10:56 82

В рамках краєзнавчої діяльності фахівці Публічної бібліотеки організували для учнів 10-х класів міського ліцею «Лідер» цікаву зустріч з Олександром Маркевичем – краєзнавцем, журналістом, головним редактором міської газети «Торнадо», який також є лектором в клубі «Краєзнавець», що діє в Публічній бібліотеці.

Юнаків та дівчат познайомили з результатами кінопроєкту «Джеря. Написання сценарію».

«Джеря. Написання сценарію» - проєкт препродакшену дебютного повнометражного ігрового фільму «Джеря. А завтра була воля» режисерки Ірини Правило за мотивами повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря», сюжет якої тісно пов'язаний з Білгород -Дністровським краєм.

У рамках проєкту були здійснені мандрівні експедиції у Черкаську, Вінницьку та Одеську області, проведені круглі столи у м. Вінниці, м. Одесі, створений літературний сценарій майбутнього фільму, проведені перші кастинги, відзнятий тизер (атмосферне відео).

Під час заходу Олександр Маркевич представив документальний фільм «Джеря. Щоденник», присвячений мандрівним експедиціям, уривки сценарію до майбутнього повнометражного фільму та тизер «Джеря. А завтра була воля». Після перегляду відбулося обговорення щодо напрацювань та наступних етапів реалізації кінопроєкту.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду, Департаменту культури та туризму Одеської міської ради.

Кінострічку почали створювати ще в 2019 році, але через війну зйомки не було закінчено. Музику до фільму написано на основі наспіву «Плач молодої на могилі матері» із досліджень етнографа Марії Пилипчак. Зйомки деяких сцен планувалися і в Одеській області, а саме у місті Білгороді-Дністрвському, у селах Випасному (Кривда), Турлаки, Шабо та інших, саме там, де за сюжетом твору пройшов нелегкий шлях головного герою.

Ірина Возна - заступниця директора КУ «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади» розповіла про повість Івана Нечуя-Левицького «Микола Джеря», написану ще у 1876-му році, де описано життя Миколи Джері та його сім’ї, а також життя людей під гнобленням панщини та боротьбу з нею. Сюжет цього твору тісно пов'язаний з нашим краєм. Провела огляд літератури цієї тематики та запросила всіх бажаючих до бібліотеки для самостійного прочитання.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік