Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання (п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України).
Порядок проведення камеральної перевірки визначено ст. 76 ПКУ.
Згідно з п. 76.2 ст. 76 ПКУ порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог ст. 86 ПКУ.
Методичні рекомендації щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків, крім перевірок податкової декларації про майновий стан і доходи та податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 14 червня 2013 року № 165 (далі - Наказ).
Особливості проведення камеральних перевірок Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. № 1ДФ) передбачені п. 3.4 Наказу.
Згідно з п. 3.4 Наказу обов'язковій перевірці підлягають реквізити передбачені п.п. 3.1.1 - п.п. 3.1.13 п. 3.1 Порядку та графи 2 „Податковий номер або серія та номер паспорта*”, 5 „Ознака доходу”, 6 „Дата прийняття на роботу”, 7 „Дата звільнення з роботи” та 8 „Ознака податкової соціальної пільги”.
Також перевірці підлягають зазначені в останньому рядку Розділу І „Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку” податкового розразунку за формою № 1ДФ загальні суми нарахованого доходу (гр. За), виплаченого доходу (гр. 3), нарахованого податку (гр. 4а), перерахованого податку (гр. 4) та суми, що зазначені в Розділі II „Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір” податкового розразунку за формою № 1ДФ, зокрема в рядку „Військовий збір”.
Довідково: лист ДФС України від 16.02.17 № 3874/7/99-99-13-01-01-17 «Щодо заповнення та подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ»