Інформаційно-просвітницька діяльність бібліотек Білгорода-Дністровського


01.02.2013 10:55 967

Бібліотекарі Білгород-Дністровських бібліотек постійно проводять інформаційно-просвітницькі заходи для різних верств населення. Зокрема, знайомлять дітей та молодь з визначними постатями України – життєвим шляхом та досягненнями людей, на яких слід рівнятися.

Так, в бібліотеці ім. Лесі Українки для учнів старших класів міського ліцею був підготовлений вечір роздумів вголос «Мій Стус», з нагоди 75-ї річниці з дня народження українського поета, літературознавця та правозахисника Василя Стуса. Під час заходу старшокласники дізналися, хто ж він насправді, цей легендарний каторжанин, на долю якого випало понад двадцять років таборів.

Він поклав своє життя за Україну, за честь і гідність кожної людини. Він вірив, що прийде час, коли народ стане справжнім, а не декларованим господарем у своїй країні, що по-справжньому розквітнуть українська мова і культура, що кожний відчує себе громадянином з усіма належними йому правами й обов’язками.

Ще недавно його ім’я було маловідоме. В Україні його не друкували протягом двадцяти років. Хоча за кордоном твори поета постійно з’являлися, отримуючи солідні премії на міжнародних фестивалях. Його ім’я називали серед найвідоміших поетичних імен світу.

А в цей час сам автор перебував у далеких таборах. Виснажений тортурами і непосильною фізичною працею, організм не витримав – поет помер у карцері Пермського концтабору 4 вересня 1985 року. Поховали його на табірному цвинтарі під № 9. Отак, тільки номер. Ні прізвища, ні імені.

Як добре те, що смерті не боюсь я,

і не питаю, чи тяжкий мій хрест.

Що перед вами, судді, не вклонюся

в передчутті недовідомих верст.

Що жив, любив і не набрався скверни,

ненависті, прокльону, каяття.

Народе мій, до тебе я ще верну,

і в смерті обернуся до життя

своїм стражденним і незлим обличчям.

А в бібліотеці смт. Сергіївка для читачів усіх вікових категорій підготовлено кіновернісаж «Майстер комедії», присвячений 90-річному ювілею з дня народження легендарного кінорежисера Леоніда Гайдая.

Перший успіх Гайдаю принесли комедійні короткометражки, а потім вже були «Операція И», «Кавказька полонянка» та «Діамантова рука». Його фільми були незмінними лідерами радянського кінопрокату. Їх переглядають і люблять й тепер... Останньою роботою класика комедії стала стрічка «На Дерибасовской хорошая погода, на Брайтон бич опять идут дожди», яка вийшла у 1992 році.

Відвідувачі бібліотеки з інтересом та задоволенням згадують сьогодні ці кінострічки, улюблених акторів, крилаті фрази та музику з кінофільмів. А бібліотекарям вдається налаштувати відвідувачів на оптимізм і позитивний настрій!







Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік