Головне про застосування РРО при реалізації складної побутової техніки


11.05.2017 08:48 152

З 08 травня 2017 року набирає чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій». Тобто для реалізації  чималої групи товарів необхідно застосовувати касовий апарат.

Відтепер застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) повинні всі суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи), що здійснюють реалізацію складної побутової техніки, у тому числі фізичні особи - підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування І, 2 та 3 груп. Тобто навіть підприємці, що здійснюють торгівлю такою технікою на ринках.

Перелік груп технічно складних побутових товарів (далі – Перелік), які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231, яка набирає чинності з 08 травня 2017 року.

До Переліку включено 8 груп товарів згідно УКТЗЕД, найпоширені з яких: печі опалювальні, грилі, духовки (група 73), котли центрального опалення, насоси, витяжки, компресори, холодильники, принтери, пральні машини (група 84), пилососи, бойлери, мультиварки, телефони, мультимедійні колонки, фотоапарати, відеокамери, GPS - навігатори. монітори, детектори валют, металошукачі (група 85), трактори, мотоблоки, мотоцикли, електровелосипеди, електроскейти (група 87), об’єктиви, електромасажери, аромотерапія,  слухові апарати, термометри, лічильники (група 90), годинники (група 91), музичні інструменти (група 92), самокати, ляльки, більярдні столи, ігрові приставки (група 95) та інше.

Слід зауважити, що товари у списку необхідно дивитися на рівні 10-значних кодів (УКТЗЕД), а позиції з 4 - значним кодом підлягають застосуванню РРО, якщо вони не мають деталізації на рівні 10- значних. Наприклад, Група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя» йде з 4 - значним кодом, але нижче є деталізація з 10-значними кодами. Тому у даній підгрупі слід дивитися товари, що деталізовані з 10-значним кодом. В Групі «91 «Годинники всіх видів та їх частини» немає деталізації з 10-значними кодами, а отже годинники всіх видів та їх частини повинні продаватися з застосуванням РРО.

З повним Переліком товарів можна ознайомитися на інтернет - порталах органів влади (www.kmu.gov.ua), веб - порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) та субсайті ГУ ДФС у Чернігівській області (www.ch.sfs.gov.ua).

     Слід пам’ятати: за не застосування РРО до порушників передбачена як адміністративна, так і фінансова відповідальність.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік