Життя без насилля


14.12.2016 10:08 520

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська правозахисна акція «16 днів проти насилля», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Основним завданням акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидія торгівлі людьми та жорстокому поводженню з дітьми, гендерному насильству та забезпеченню рівних прав жінок і чоловіків.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини

Насильство та жорстоке поводження з дітьми, на жаль, стали для сучасного українського суспільства звичними явищами. Не поодинокими є випадки, коли замовчується не лише факт самого насильства, а й приховуються його наслідки. За даними дослідників, насилля має тенденцію до зростання. Ця соціальна проблема найбільш розповсюджена, але найменш усвідомлена сфера порушення прав людини у всьому світі. Статистика свідчить, що за рівнем насильства серед молоді Україна посідає четверте місце в Європі . 34% українських підлітків хоча би раз в житті відчули себе в ролі жертви насильства, а 43% спробували на собі амплуа агресора. Однак більшості цих сумних випадків можна уникнути, якщо суспільство поставиться серйозно до запобігання насильству серед молоді. Підлітки страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством, жорстокістю у своїй сім'ї, у майбутньому - переносять цей негативний досвід у власне життя. Соціум переповнений вірусом «НАСИЛЛЯ», який розповсюджується через комп’ютерні ігри,  ЗМІ. Він вривається у свідомість та психіку дітей і нищить її.

Всі загальноосвітні навчальні заклади міста, смт Затока та Сергіївка взяли активну участь в акції «16 днів проти насилля», яка стартувала 25 листопада 2016 року, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Особливо до вирішення цього питання підійшов педагогічний колектив Затоківської ЗОШ №9, який зосередив, перш за все, увагу на профілактичній, просвітницькій роботі з сім’єю. І тому 9 грудня 2016 року у Затоківській ЗОШ №9  відбулися загальношкільні батьківські збори з елементами тренінгу за темою ім’я та школа – територія без насильства", яка була обрана у зв'язку з актуальністю даної проблеми у нашому суспільстві та шкільному середовищі. На жаль, ця тема потребує нагального вирішення.

У своєму   виступі класний керівник 11 класу Губанова М.М. ознайомила батьків з поняттям насилля та його проявами, а також з основними нормативно-правовими актами України з питань попередження насильства щодо дітей та захисту їх прав. Свою доповідь вона супроводжувала презентацією на тему: «Насилля та його види», переглядом відеоролика «Я справжній!». До обговорення активно залучились батьки школярів.

Виконуючи вправи-завдання, батьки разом моделювали різноманітні ситуації з подальшим їх розв’язанням (метафора „Річка та береги”, притча «Скільки важить сніжинка?).

Під час рефлексії всі активно рухались у грі «Будинок, фермер, землетрус», створювали колаж «Щаслива сім´я».

Заступник директора з виховної роботи Маковецька Т.Г. звернула увагу батьків на такий вид насилля, як психологічне, тобто насилля над емоціями дітей — це  постійна критика і принижування дитини, її розумових здібностей та особистої гідності. Таке словесне насилля може зруйнувати дух дитини. Тож дорослі повинні усвідомити: насилля  починається в серці й розумі; спосіб дій визначається способом мислення. Подолати цю проблему можливо лише об’єднавши зусилля вчителів, батьків, громадських організацій.    Тільки тоді обов'язково буде результат і неодмінно – позитивний. Адже, питання здоров'я дітей – фізичного, психічного, морального – це найважливіше питання, бо лише здорова нація здатна будувати здорову державу! Якщо ж всі навчаться по-справжньому любити дітей та мудро виявляти турботу про їхнє майбутнє, то й діти віддячать любов’ю та турботою. Не забуваймо, що родина – колиска духовного народження людини, і всім членам родини від найменшого до найдорослішого має бути затишно і комфортно.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік