Фотографів і аматорів запрошують до участі у міжнародному фотоконкурсі пам’яток природи


08.06.2021 15:12 14

З 1 по 30 червня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи. 2021 року змагання організовується у 30 країнах.

В Україні конкурс проходить дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду(ПЗФ). Конкурсні списки містять понад 8 тисяч об’єктів ПЗФ України. Половина з них уже представлена на фотографіях від учасників конкурсу минулих років, загалом понад 10 тисяч світлин. Водночас ще для близько 4 тисяч пам’яток не було подано жодної фотографії.

Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі, як професійні фотографи, так і аматори. Для цього потрібно протягом червня завантажити фото власного авторства, зроблені будь-коли у національних природних парках, заказниках, ботанічних садах тощо. Це можуть бути фото краєвидів, окремих дерев, що є ботанічними пам’ятками, та макрофото флори й фауни ПЗФ. Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу у Вікісховище: commonswle.org.ua

Основними номінаціями конкурсу є «кількісна» та «якісна». У першій будуть відзначати учасники, що сфотографують найбільше пам’яток (перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не висвітлені у Вікісховищі або висвітлені не достатньо, оцінка залежить від рівня представленості світлин. У межах другій номінації журі обере найкраще фото кожного з 27 регіонів України, а з поміж них – 10 найкращих фото національного змагання загалом. Для міжнародного етапу будуть окремо відібрані 15 світлин у двох категоріях – пейзажні фото і макрофото тварин, рослин і грибів.

На переможців основних номінацій чекають цінні призи. Також в українській частині конкурсу плануються спеціальні номінації. Дізнатися правила та як взяти участь, переглянути конкурсні списки об'єктів ПЗФ можна на офіційному сайті: http://commons.wle.org.ua

Маєте світлини із зображенням природних пам'яток нашої країни? Беріть участь у конкурсі!
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік