Документом пенсіонера являється його пенсійне посвідчення.


13.10.2015 06:34 686

Пенсійне посвідчення підтверджує призначення особі пенсії і видається органом, що призначає пенсії, відповідно до Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень в Пенсійному фонді України та його органах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.03.2004 №4-1.
Пенсійне посвідчення оформлюється і видається безкоштовно особисто пенсіонеру або іншій особі, яка представляє інтереси пенсіонера, на підставі нотаріально засвідченого доручення, а у разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа — опікуну, піклувальнику, батькам при пред’явленні паспорта та відповідних підтверджувальних особу документів під підпис у журналі обліку пенсійних посвідчень. Пенсійні посвідчення виготовляються на підставі таких відомостей:
1) реєстраційного номера облікової картки платника податків або номера та серії паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку у паспорті);
2)прізвища, ім’я та по батькові;
3) дати народження;
4) статі;
5) номера особового рахунку;
6) виду пенсії: за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника, за вислугу років;
7) групи, причини інвалідності;
8) терміну дії посвідчення.
Посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. У разі якщо пенсія призначена неповнолітній або недієздатній особі, у пенсійному посвідченні зазначаються прізвище, м’я та по батькові батька (матері) або опікуна (піклувальника).
Відомості про групу, причину інвалідності та термін, на який встановлено інвалідність, зазначаються в пенсійному посвідченні незалежно від виду призначеної пенсіонеру пенсії.
Пенсіонерам, які мають інвалідність з вадами (ураженням, захворюванням) слуху, зору та опорно-рухового апарату, в пенсійному посвідченні після виду пенсії здійснюється відповідний запис (наприклад: «інвалід II групи/загальне захворювання по зору»).
Особам, яким призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у пенсійному посвідченні після виду пенсії зазначається назва органу, в якому особа перебувала на військовій службі.
Пенсіонерам, які відмовились від ідентифікаційного номера в силу своїх релігійних переконань, в пенсійному посвідченні ідентифікаційний номер не зазначається.
Також слід зазначити, що пенсійні посвідчення старого зразка дійсні на всій території України до їх обміну в установленому порядку на нові посвідчення.
Для оформлення пенсійного посвідчення необхідно заповнити анкету відомостей про пенсіонера. Заповнення анкети здійснюється тільки на підставі оригіналів відповідних документів (паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, кольорове фото пенсіонера).
В управлінні Пенсійного фонду України в м. Білгороді - Дністровському та Білгород -Дністровському районі, пенсійні посвідчення оформлюються за адресою: м. Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 28 (приміщення Ощадбанку, І поверх) каб. №1. Телефон для довідок: (04849)35670.

Удуденко Н.В. – головний спеціаліст сектору персоналу та організаційно -
інформаційної роботи управління Пенсійного фонду України
в м. Білгороді - Дністровському та Білгород-Дністровському районі




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік