З 1 січня 2004 року пенсійне забезпечення громадян здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Варто пам’ятати, що коли застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Якщо ж застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії здійснюється не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) і заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону (чоловіки – 35 років, жінки – 30), за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. При цьому ця норма не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення» і які не досягли віку, встановленого ст. 26 цього Закону.
Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати і набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена ч. 2 ст. 40 цього Закону для призначення пенсії (за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії).
Таким чином, працюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсії через кожні два роки. Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону, перерахунок призначеної пенсії здійснюється з першого числа місяця, у якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця – після 15-го. Днем звернення за перерахунком пенсії вважається день прийому органом, що призначає пенсію, заяви про її перерахунок. Якщо заява пересилається поштою, днем звернення вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Водночас звертаємо увагу, що розмір пенсії працюючого пенсіонера не перераховується у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Зазначений перерахунок проводиться лише після звільнення пенсіонера з роботи або припинення підприємницької діяльності (особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, вважається працюючою) з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
Станом на 01.07.2015 року на обліку в управлінні перебувають 7039 працюючих пенсіонерів, середній розмір пенсії яких складає 1362,75 грн.
Заступник начальника управління ПФУ
в м. Білгороді-Дністровському та Білгород- Дністровському районі
Н.О. Даниленко