В Україні впроваджена європейська модель контролю над якістю та безпечністю харчових продуктів – HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point), яка дозволяє аналізувати та контролювати небезпечні фактори хімічного, мікробіологічного та фізичного походження від сировини до обігу та споживання готової продукції. Система HACCP покладена в основу управління безпечності харчових продуктів найкращими світовими виробниками. Належна реалізація програм HACCP дозволяє не тільки знизити ризики, пов’язані із харчовими отруєннями споживачів, а й удосконалити технологічні процеси виробництва та покращити якість продукції.
З метою проведення роз’яснювальної роботи та підвищення рівня обізнаності про особливості впровадження системи HACCP в Україні, фахівці проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні», Міністерства Аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів разом зі спеціалістами платформи масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» розробили безкоштовний навчальний курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавства, сумлінний виробник, відповідальний споживач».
Навчальний курс присвячений розробці, запровадженню та забезпеченню функціонування процедур, заснованих на принципах системи HACCP, та доступною мовою пояснює такі непрості питання:
що таке нове харчове законодавство України;
що харчове законодавство дає бізнесу та споживачам;
хто такі оператори ринку;
що таке простежуваність у харчовому законодавстві;
що таке HACCP та як його правильно читати.
Курс спрямований насамперед на представників бізнес-середовища, але буде цікавим як фахівцям державного сектору в харчовій галузі, так і споживачам.
Навчання повністю безкоштовне, воно побудоване у вигляді відео лекцій. За результатами успішного проходження курсу учасники отримують відповідні сертифікати.
Також інформую, що зареєструватися на безкоштовний навчальний онлайн-курс можна за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/coursevl:MinAgro+HACCP101+2019_T2/about .
Зацікавленим особам за додатковою інформацією також можна звертатися до відділу взаємодії з громадськістю та ЗМІ Державної служби України з питань безпечності харчових продукті та захисту споживачів з телефоном: 044-279-47-61 та електронною адресою: press@consumer.gov.ua.