До уваги суб’єктів господарювання: інформація щодо вивісок українською мовою!


28.07.2023 14:36 140

З метою виконання конституційних положень щодо функціонування державної української мови хочемо нагадати керівникам всіх підприємств сфери побутових послуг та торгівлі, що згідно з п. 8 Правил побутового обслуговування населення (постанова Кабінету Міністрів України від 16.05.1994 №313): «На фасаді приміщення виконавця повинно бути зазначено державною мовою його назву, найменування власника або уповноваженого ним органу, режим роботи»; згідно з п. 12 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів (постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833): «На фасаді торговельного об’єкта розміщується вивіска із зазначенням найменування суб’єкта господарювання. Біля входу до торговельного об’єкта на видному місці розміщується інформація про режим роботи»…

Отже, доводимо до відома, що відповідно до статті 28 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова і візуальна інформація, що використовується для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, розташовані на будівлях та спорудах їх власниками або користувачами повинна подаватися державною мовою.

Інформативні покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова і візуальна інформація викладена не державною мовою потребує заміни.

Інформація для загального ознайомлення може дублюватися іншими мовами відповідно до закону.

Також нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 р. № 2067 «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами» у разі невідповідності розміщення вивіски чи таблички вимогам щодо її розміщення, державним нормам, стандартам і правилам розміщені вивіски чи таблички підлягають демонтажу за рахунок коштів юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців, якими вони були встановлені .
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік