З метою забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, які понесли втрати внаслідок дії карантину, надаємо можливість ознайомитись з умовами Постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 р. №200 «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на подолання наслідків, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19», згідно якої передбачені такі види Державної допомоги:
Державна допомога для всіх суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок карантину, що перешкоджає провадити економічну діяльність;
Інвестиційна державна допомога для виробництва відповідних товарів, пов’язаних із запобіганням, виникненням, поширенням, лікуванням та профілактикою COVID-19;
Державна допомога у формі нових гарантій за індивідуальними кредитами;
Державна допомога у формі компенсації процентних ставок за кредитами;
Державна допомога у формі відстрочки сплати податків та/або внеску на соціальне забезпечення;
Державна допомога по частковому безробіттю на період дії карантину.
Повний текст Постанови можна знайти за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/200-2021-%D0%BF#Text
На порталі «Дія» 20 квітня розпочато реєстрацію заявок на отримання держдопомоги для фізосіб-підприємців і найманих працівників, які перебувають у «червоних» карантинних зонах та діяльність яких постраждала від запроваджених обмежень. Нагадаємо, наприкінці березня українська влада відновила компенсації фізичним особам-підприємцям (ФОП) і найманим працівникам, які постраждали від карантину. Держава виділить кожному заявнику 8 тисяч гривень допомоги. Інструкцію, як подати заявку на отримання виплати на порталі «Дія», можна знайти на офіційному сайті Мінцифри https://thedigital.gov.ua/news/u-dii-startuvala-posluga-oformlennya-materialnoi-dopomogi-dlya-fopiv-ta-naymanikh-pratsivnikiv-yak-ii-otrimati або у мобільному застосунку «Дія».
На одноразові виплати від держави можуть подавати заявки ФОП і наймані працівники у регіонах, які хоч раз було включено до «червоної» зони карантину у 2021 році та чий КВЕД співпадає з перерахованими у постанові уряду, сплата ЄСВ (за найманих працівників протягом 3 місяців попереднього кварталу, для ФОП – мінімум 6 місяців), для найманих працівників організація має бути основним місцем роботи, а зарплата не повинна перевищувати 30 тис. грн.
Заявку на отримання допомоги можна подати до 18.05.2021 року.