Що потрібно робити, якщо у Вас є пасіка.
Відповідно до вимог чинного законодавства пасічники повинні реєструвати свої бджолосім’ї у міській/селищній раді за місцем розташування пасіки, а у випадку перевезення пасіки на медозбір та запилення до іншого місця – у відповідній сільській раді, на території якої на період кочівлі буде розташована пасіка.
Реєстрація пасіки проводиться на підставі письмової заяви фізичної чи юридичної особи, незалежно від форм власності один раз на рік заснування пасіки.
У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.
Облік пасік та видачу довідок про їх реєстрацію на території міста Білгород-Дністровський проводиться у виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради за адресою: вул. Михайлівська, 56, кабінет 111.
Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження районними (міськими) управліннями ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться у журнал обліку пасік у районному (міському) управлінні ветеринарної медицини.
Районне (міське) управління ветеринарної медицини повинне видати в 30-денний термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що засвідчує факт її реєстрації. Порядковий номер у журналі, під яким зареєстрована пасіка, присвоюється ветеринарно-санітарному паспорту пасіки.
Власники повинні виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва. При зміні назви чи адреси пасіки її власник повинен проінформувати про це районне (міське) управління ветеринарної медицини протягом 10 днів.
Наявність переліку пасік, складеного в результаті їх реєстрації, дасть можливість власникам сільськогосподарських підприємств мати доступ до інформації про кількість пасік, що знаходяться в зоні дії пестицидів та вчасно повідомляти пасічників про обробіток полів хімічними засобами захисту рослин, а пасічникам – застосувати заходи по перевезенню бджіл до інших районів або захисту бджіл на місці.