До свободи від тютюну закликали бібліотекарі мешканців Білгорода-Дністровського


28.05.2021 12:14 80

В усьому світі, із року в рік, 31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. Метою цього дня є активні дії щодо сприяннязниженню поширення шкідливої тютюнової залежності, адже куріння тютюну - одна з найсерйозніших проблем сучасності. Продукти куріння, і в першу чергу нікотин, вражають нервову, серцево-судинну системи, порушуючи роботу органів дихання, травлення, залоз внутрішньої секреції, призводять до розвитку різних захворювань, в числі яких тяжкі бронхіти, туберкульоз, рак легенів, гіпертонія, ішемічна хвороба серця,тощо. Проблема залежності від тютюнокуріння в Україні залишається вкрай актуальною. На жаль, примусити людину кинути палити не можуть ні закони, ні залякування. А між тим, у тютюновому диму близько чотирьох тисяч різних хімічних сполук, зокрема – понад сорок канцерогенів!

З метою широкого інформування про шкідливі звички і смертельні наслідки вживання тютюну і пасивного куріння в бібліотеках міста традиційно проведено низку інформаційних дайджестів «Вільні від тютюну». Студентів та школярів середнього і старшого шкільного віку бібліотекарі закликали відповідально ставитися до власного здоров’я, продемонстрували соціальні відеоролики про шкідливість тютюнопаління.

Формування культури здорового способу життя є запорукою соціального розвитку та державної безпеки України. І інформаційно-просвітницькі заходи відіграють неабияку роль у цьому процесі. В бібліотеках оформлені книжкові виставки: «Курити – здоров’ю шкодити» та «Куріння: ілюзія та дійсність» в бібліотеці ім. О.Пушкіна; «Геть куріння – ми здорове покоління» в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В.Катаєва; «Нікотин і ціна ілюзії» в бібліотеці ім. М.Кропивницького. Цікаві інформаційні матеріали виставок пропонують самостійно дізнатися про вплив тютюнового диму на здоров’я, захворюваність і смертність населення та знайти рекомендації, як позбутись цієї згубної звички.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік